RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Aktywny powrót do szkoły” – konferencja ministra Czarnka

W piątek wideokonferencja ministra Czarnka oraz rektora AWF w Warszawie (fot. AP/Radek Pietruszka)
W piątek wideokonferencja ministra Czarnka oraz rektora AWF w Warszawie (fot. AP/Radek Pietruszka)

Kiedy nastąpi powrót do szkół oraz na uczelnie i na jakich warunkach? To pytanie zadają sobie dziś nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice uczącej się młodzieży i dzieci. Jutro w trybie online odbędzie się specjalna konferencja ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka oraz rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prof. Bartosza Molika. Początek o godz. 11.00.

Minister edukacji: Jest ryzyko, że klasy I-III wrócą do nauczania zdalnego

Czekamy na to, by uczniowie klas IV-VIII, licealiści i studenci wrócili do nauczania stacjonarnego, ale tych warunków nie ma – powiedział minister...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister Przemysław Czarnek powiedział w TVP Info, że powrót do szkół uzależniony jest od sytuacji związanej z COVID-19. Podkreślił, że „jest przekonany”, że będzie to możliwe jeszcze w tym semestrze. – Jeśli będą warunki, żeby wrócić do nauczania stacjonarnego, to natychmiast będziemy je uruchamiać – powiedział. Istotne są też szczepienia nauczycieli, które mogą przyspieszyć powrót uczniów do szkół.

Program pomocy uczniom


W piątek odbędzie wideokonferencja prasowa ministra Czarnka oraz rektora AWF w Warszawie prof. Molika poświęcona warunkom powrotu do szkół. Wydarzenie będzie transmitowane na profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki na facebooku: www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki. Do 14 marca przedłużono naukę zdalną uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Młodsi uczniowie uczą się stacjonarnie, z wyjątkiem uczniów z woj. warmińsko-mazurskiego, którzy wrócili do nauki zdalnej ze względu na sytuację pandemiczną w regionie.

MEiN pracuje nad szerokim program, który w założeniu resortu ma pozwolić na ograniczenie problemów powstałych w ostatnich miesiącach z powodu nauki zdalnej. Złożą się na niego cztery filary - psychologiczny, fizyczny, zdrowotny i edukacyjny, ponieważ właśnie w tych obszarach „pandemia i nauczanie zdalne wygenerowały problemy”.

Czytaj także: Minister edukacji: Będzie wsparcie dla uczniów powracających do szkół po pandemii

źródło:
Zobacz więcej