RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabójstwo Adamowicza. Będzie kolejna obserwacja psychiatryczna?

Biegli zwrócili się z wnioskiem o obserwację psychiatryczną podejrzanego  Stefana W. (fot. PAP/Adam Warżawa)
Biegli zwrócili się z wnioskiem o obserwację psychiatryczną podejrzanego Stefana W. (fot. PAP/Adam Warżawa)

Trzeci zespół biegłych, który ma wypowiedzieć się na temat poczytalności Stefana W., podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zwrócił się z wnioskiem o obserwację sądowo-psychiatryczną – poinformowała prokuratura.

Stefan W. podejrzany o zabójstwo Adamowicza chce kilku milionów odszkodowania

Podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Stefan W. chce od państwa milionów złotych odszkodowania – informuje „Super Express”. Dziennik powołuje...

zobacz więcej

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała, że powołany w śledztwie zespół biegłych nie był w stanie wydać po jednorazowym badaniu opinii w sprawie poczytalności podejrzanego.

– Biegli zwrócili się z wnioskiem o obserwację psychiatryczną podejrzanego – dodała Wawryniuk.

Jakie były wcześniejsze oceny poczytalności podejrzanego?


To już trzeci zespół biegłych psychiatrów, który zajmuje się kwestią poczytalności podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska.

Wcześniej dwa zespoły biegłych wydały w sprawie opinie zwierające odmienną ocenę stanu poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia zarzuconego mu zabójstwa.

– Podjęte przez prokuratora czynności nie doprowadziły do wyjaśnienia i wyeliminowania sprzecznych wniosków. Zachodzi konieczność powołania kolejnego zespołu biegłych. Podejmowane są w tym zakresie czynności – informowała w grudniu ub. roku rzeczniczka gdańskiej prokuratury. Wieczorem 13 stycznia 2019 r. 27-letni Stefan W. podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wbiegł na scenę i śmiertelnie zaatakował nożem prezydenta Adamowicza. Zatrzymanemu postawiono zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

źródło:

Zobacz więcej