RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prototypowa rakieta Starship eksplodowała po lądowaniu w Teksasie [WIDEO]

Dwa poprzednie bezzałogowe loty testowe zakończyły się wybuchem (fot. Twitter)
Dwa poprzednie bezzałogowe loty testowe zakończyły się wybuchem (fot. Twitter)

Futurystyczny prototyp rakiety kosmicznej Starship eksplodował na teksańskim lądowisku w chwilę po tym, jak amerykańska firma kosmiczna SpaceX zaczęła już celebrować sukces ekspedycji. Także dwa poprzednie bezzałogowe loty testowe zakończyły się wybuchem.

Naukowcy zszokowani zdjęciami NASA. To nie Mars – tym razem chodzi o Rosję

NASA opublikowała fotografie, jakie na przestrzeni lat wykonała satelita Landsat 8. Pokazują one fragment ziemi w pobliżu rzeki Marcha, w głębi...

zobacz więcej

Agencja AP podała, że testowany prototyp rakiety nośnej wylądował pionowo na powierzchni ziemi, co uznano za sukces, jednak w chwilę później doszło do tak silnej eksplozji, że rakieta została znowu wyrzucona w powietrze, po czym w płomieniach runęła na ziemię.

Eksplozja miała miejsce w zaledwie kilka minut po ogłoszeniu sukcesu przez SpaceX. Pełnowymiarowy prototyp statku kosmicznego, który według właściciela i dyrektora generalnego firmy SpaceX Elona Muska ma polecieć na Marsa, wzbił się w górę na ok. 10 km, wykonał obrót, a następnie opuszczał się nad Zatoką Meksykańską. Wyglądało na to, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Do trzech razy sztuka?„Lśniący statek w kształcie pocisku pozostał tym razem nienaruszony podczas lądowania, co skłoniło komentatora SpaceX Johna Inspruckera, zanim jeszcze zakończyła się transmisja internetowa z lądowania, do ogłoszenia sukcesu i stwierdzenia: do trzech razy sztuka” – relacjonuje AP dodając, że właśnie wtedy pojazd kosmiczny eksplodował.

źródło:

Zobacz więcej