RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy zacznie się drążenie tunelu pod Świną? Wiceminister podał datę [WIDEO]

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk poinformował, że w piątek w Świnoujściu ma się rozpocząć drążenie tunelu drogowego pod Świną. Docelowo tunel zastąpi przeprawę promową – mówił w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info.

Stała pokrywa lodu powyżej Płocka ma 40 km. „Rozważa się opcję wkroczenie do akcji saperów”

Wzrasta poziom Wisły w Wyszogrodzie, natomiast w Kępie Polskiej opada. W Płocku, gdzie w środę po południu dotarły lodołamacze, obserwowane są...

zobacz więcej

– Myślę, że już za rok już wszyscy Polacy, którzy zechcą, będą mogli przejechać tym tunelem – mówił wiceminister Marek Gróbarczyk.

Tunel będzie drążyła tarcza Wyspiarka. Taką nazwę wybrali mieszkańcy Świnoujścia w internetowym głosowaniu. Innymi proponowanymi nazwami były: Wisna, Dobrawa, Victoria i Nereida.

Wodowanie lodołamacza Ocelot


Wiceminister infrastruktury podkreślił także, że nie ma już zagrożenia powodziowego w Polsce. A to - jak mówił- dzięki pracy służb i odpowiedniego sprzętu.

Lodołamacze przebiły się przez kolejny zator lodowy na Wiśle

Lodołamaczom Wód Polskich udało przebić się przez zator lodowy na Wiśle pomiędzy Dobrzykowem a Kępą Polską. Lodołamacze kontynuują pracę przy...

zobacz więcej

Jutro w gdańskiej stoczni zostanie zwodowany nowy lodołamacz Ocelot, który zasili flotę Wód Polskich. Wiceminister przypomniał, że w 2016 r. został ogłoszony program budowy ośmiu lodołamaczy i zgodnie z harmonogramem były one wdrażane do służby. Łącznie takich jednostek ma być 28.

Gróbarczyk zapowiedział też wymianę starszych łamaczy. Podkreślił, że dzięki użyciu lodołamaczy na rzekach nie ma obecnie zagrożenia powodziowego. Wszystkie zatory lodowe zostały rozbite, a poziom rzek nie przekracza stanów wysokich, „ale nie ma bezpośredniego zagrożenia powodziowego w Polsce” – mówił.

W ostatnich dniach z racji zatorów lodowych lodołamacze pracowały między innymi na Odrze i Wiśle.

Czytaj także: Wraca zima. Szykuje się nagła zmiana w pogodzie i atak mrozu 

źródło:
Zobacz więcej