RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cosa Nostra i nielegalne zakłady w internecie. Aresztowania także w Polsce

We Włoszech, Niemczech, na Malcie i w Polsce aresztowano 23 osoby powiązane z mafią (fot. Salvatore Laporta/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images; zdjęcie ilustracyjne)
We Włoszech, Niemczech, na Malcie i w Polsce aresztowano 23 osoby powiązane z mafią (fot. Salvatore Laporta/KONTROLAB/LightRocket via Getty Images; zdjęcie ilustracyjne)

We Włoszech, Niemczech, na Malcie i w Polsce aresztowano 23 osoby powiązane z mafią z Sycylii i procederem nielegalnych zakładów - poinformował włoski wymiar sprawiedliwości, relacjonując wyniki śledztwa Gwardii Finansowej pod kryptonimem „Podwójna gra”.

Mafia wydała na niego wyrok. Duchowny wzywa do walki z camorrą

Nowy arcybiskup Neapolu Domenico Battaglia zamierza występować zdecydowanie przeciwko cammorze i wszelkiej przestępczości zorganizowanej. – Jedyną...

zobacz więcej

Nie ujawniono szczegółów dotyczących aresztowań za granicą.

Według włoskiego wymiaru sprawiedliwości śledztwem w sprawie nielegalnych zakładów w internecie, kontrolowanych przez Cosa Nostra objęto łącznie 336 osób. Zarzuty oprócz nielegalnego hazardu to również oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy oraz powiązania z mafijnym klanem Santapaola-Ercolano, kierowanym - jak się okazało – z więzienia przez sycylijskiego bossa Benedetto „Nitto” Santapaolę.

Podczas policyjnej operacji na Sycylii, w Emilii-Romanii i Apulii skonfiskowano majątek grupy przestępczej o wartości 80 milionów euro.

Zakłady przyjmowano na platformie internetowej działającej z Malty.

-> Przeczytaj także: ‘Ndrangheta przed sądem. Gigantyczny proces – setki oskarżonych, prawie tysiąc świadków

źródło:

Zobacz więcej