RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cztery osoby zatrzymane przez Żandarmerię Wojskową. Zabezpieczono 5 kg narkotyków

Narkotyki są warte ok. 130 tys. zł (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Narkotyki są warte ok. 130 tys. zł (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała cztery osoby, którym poznańska prokuratura postawiła zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków: marihuany, metamfetaminy, MDMA oraz kokainy. Zabezpieczono ponad 5,3 kg narkotyków – dowiedział się portal tvp.info.

Usterki w wojskowych MiG-ach 29 były ukrywane? Jest śledztwo, poznaliśmy szczegóły

Gdańska prokuratura wojskowa prowadzi śledztwo ws. ukrywania usterek w myśliwcach MiG-29 w bazie lotnictwa w Malborku – ustalił portal tvp.info....

zobacz więcej

22 lutego funkcjonariusze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu na terenie województwa dolnośląskiego zatrzymali Marcina M., Mateusza B., Mariusza P. oraz Marka B. Jeden z nich jest żołnierzem w stopniu starszego szeregowego.

Mężczyźni w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu usłyszeli zarzuty związane z handlem narkotykami. Według śledczych proceder trwał od grudnia 2020 r. do lutego na terenie Skokowej i okolic.

Żandarmi zabezpieczyli ponad 5,3 kg narkotyków, w tym susz ziela konopi innych niż włókniste, metamfetaminę, MDMA i kokainę. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na kwotę powyżej 130 tys. złotych.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzn areszt na trzy miesiące. Prokurator zabezpieczył na mieniu podejrzanego Marka B. pieniądze w kwocie 26 tys. zł na poczet grożącej kary i środków karnych. Za czyny zarzucane podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Zatrzymanym grozi 12 lat więzienia (fot. mat. śledztwa)
Zatrzymanym grozi 12 lat więzienia (fot. mat. śledztwa)

źródło:
Zobacz więcej