RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Już prawie wiosna. Robi się coraz cieplej, uwaga na mgły

W wielu regionach kwitną już krokusy (fot. Pixabay)
W wielu regionach kwitną już krokusy (fot. Pixabay)

Nawet 15 stopni Celsjusza pokażą w środę termometry w centralnej Polsce. W rano możliwe mgły, także marznące, które mogą znacząco ograniczyć widoczność.

Powiew wiosny tylko chwilowy? Prognoza pogody

We wtorek dużo słońca w południowej połowie kraju i na zachodzie, a na północy nieco więcej chmur. Słaba mżawka może popadać tylko na północy i na...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad przeważającym obszarem Europy pogodę będzie kształtował rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrami w rejonie Morza Śródziemnego i Półwyspu Bałkańskiego, jedynie Skandynawia i kraje bałtyckie będą w zasięgu zatoki niżu znad Rosji.

Polska znajdzie w zasięgu wyżu znad Bałkanów, w ciepłym powietrzu polarnym morskim napływającym z zachodu. Ciśnienie przed północną jeszcze wzrośnie, później zacznie spadać.

Zachmurzenie duże


W dzień początkowo zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, liczne mgły, lokalnie marznące, ograniczająca widzialność do 100 metrów. Później zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i północnym wschodzie do końca dnia przewaga zachmurzenia dużego. Temperatura maksymalna od 4 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C w centrum i 15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i powoli będzie spadać.

źródło:

Zobacz więcej