RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek jak z horroru. Nie żyje co najmniej 15 osób

SUV-em podróżowało znacznie więcej osób niż powinno (fot. PAP/EPA/Sandy Huffaker)
SUV-em podróżowało znacznie więcej osób niż powinno (fot. PAP/EPA/Sandy Huffaker)

Co najmniej 15 osób zginęło, a kilka zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości El Centro na autostradzie w południowej Kalifornii, niedaleko granicy z Meksykiem. Samochód typu SUV, którym podróżowało 25 osób zderzył się z ciężarówką.

Autobus spadł z wysokości 150 metrów. Dwadzieścia osób zginęło

Dwadzieścia osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wyniku wypadku drogowego w Boliwii. Autobus wypadł drogi i spadł ze stromego zbocza, z...

zobacz więcej

Według miejscowej policji samochód wyjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę ze żwirem. Pracownicy z regionalnego centrum medycznego El Centro poinformowali, że w SUV-ie zginęło 15 osób w wieku od 20 do 55 lat.

Siedem osób zostało zabranych do szpitala, w tym jedna osoba, która później zmarła. – Cztery osoby zostały przewiezione do Desert Regional Medical Center w Palm Springs, gdzie jedna osoba jest w stanie krytycznym, a pozostałe stabilne – powiedział rzecznik szpitala Todd Burke.

Władze nie wiedzą jeszcze, czy kierowca forda, który również zginął w wypadku, zatrzymał się przed znakiem stop przed wjazdem na autostradę, którą jechał TIR – powiedział szef kalifornijskiego patrolu autostradowego Omar Watson.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) poinformowała w tweecie, że jej śledczy badają katastrofę. Zwrócono uwagę, że fordem expedition może legalnie podróżować maksymalnie osiem osób. Pasażerami 22-latka z Mexicali, miasta położonego tuż za granicą z Meksykiem, byli najprawdopodobniej sezonowi robotnicy rolni. W regionie trwają żniwa, co dla Meksykanów jest okazją do dorobienia w USA.

69-letni kierowca TIR-a został hospitalizowany z niewielkimi obrażeniami.

Władze współpracują z konsulatem meksykańskim w celu identyfikacji ofiar. Wśród rannych najmłodszy ma 16 lat.

źródło:
Zobacz więcej