RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Janda: Cieszę się, że jestem zaszczepiona. Nie mam zamiaru niczego tłumaczyć

Krystyna Janda (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)
Krystyna Janda (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

Siedzę w domu, jeżdżę samochodem, z nikim się nie spotykam, wychodzę na scenę. Co jakiś czas mam jakieś telefony: inteligencja jest z panią, niech się pani niczym nie martwi. Nie mam zamiaru też nic tłumaczyć – powiedziała w rozmowie z Onetem aktorka Krystyna Janda, odnosząc się do faktu, że przyjęła szczepionkę przeznaczoną dla medyków i ich rodzin.

„Dzielenie się definiuje nas jako ludzi”. Zaszczepiła się poza kolejnością, chwali fundację TVN

Stacja TVN od rana prowadzi kampanię mającą na celu zablokowanie projektu podatku cyfrowego, którym miałaby zostać objęta m. in. ta stacja, a który...

zobacz więcej

– Jak zobaczycie państwo obsadę w „Alei Zasłużonych”, to akurat wszyscy jesteśmy zaszczepieni, bo to akurat była ta próba, na którą po prostu zadzwoniono – mówiła w programie Onetu Krystyna Janda. Dodała, że „rozmowa była zupełnie inna”. – Ja natychmiast po tym pierwszym zaszczepieniu – bo myśmy wyjechali z próby, na chwilę zaczepić się – od razu umieściłam to w internecie, tak ja się umówiłam, że będziemy teraz mówić, że warto się szczepić i jak się czujemy – tłumaczyła.

To nie była żadna umowa na jakąś akcję wielką, płatną, broń Boże. To miało być po prostu to, że akurat byliśmy w takiej grupie i będziemy teraz wszystkim opowiadać, nieść tę dobrą wieść, że szczepionki są potrzebne, nic się po nich nie dzieje i żyjemy dalej po tych szczepionkach – powiedziała Janda.

– Wtedy o tym nie myśleliśmy. Wiedzieliśmy, że nie ma się kto szczepić, szczepionki są gotowe, to wszystko czeka (…). I że będziecie o tym mówić, będziecie reklamować szczepienie – twierdzi aktorka.

Czytaj także: To miał być „plan top secret”. Dyrektor programowy TVN planuje serial specjalnie „pod Jandę”

Powiedziała też, że aktorzy, którzy przejęli szczepionkę, uważali, iż jest to dobry pomysł, że „skoro nie mają kogo zaszczepić, to nas zaszczepią, a my za to będziemy ambasadorami tych szczepień”. Przyznała, że jest bardzo szczęśliwa, że jest zaszczepiona.

źródło:
Zobacz więcej