RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzik w szoku po wypadku. Ugryzł przechodnia i zaatakował policjantów

Dzik zaatakował przechodnia i policjantów (fot. Shutterstock/David Dirga)
Dzik zaatakował przechodnia i policjantów (fot. Shutterstock/David Dirga)

Policjanci w Zabrzu zastrzelili dzika, który chwilę wcześniej został potrącony przez samochód. Będące w szoku zwierzę rzuciło się na przechodnia, raniąc go w nogę. Zaatakowało także mundurowych.

Polizał długopis i ugodził nim strażniczkę miejską. Nietypowa interwencja w Krakowie

Zaczęło się niepozornie, a skończyło agresją. Tak w skrócie można opisać interwencję krakowskich strażników miejskich, którzy próbowali zwrócić...

zobacz więcej

Zgłoszenie o potrąceniu zwierzęcia oficer dyżurny zabrzańskiej policji otrzymał we wtorek przed godziną 7 rano. Dzik zderzył się z samochodem osobowym na ul. Wolności. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

– W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci otrzymali wiadomość, że potrącony dzik zaatakował 61-letniego przechodnia. Kiedy mundurowi tam przybyli, zwierzę zaatakowało jednego z nich – poinformowali policjanci.

– Policjant z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych oraz swojego wykorzystał broń palną oddając 4 strzały w kierunku zwierzęcia – dodano. Dzik padł. O całym zajściu powiadomiono służby miejskie, koło łowieckie.

Z kolei zaatakowany przez dzika 61-latek z raną nogi został przywieziony do szpitala.

Czytaj także: Dostała w pośladek od... niedźwiedzia. Zaatakował w sławojce

źródło:
Zobacz więcej