RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ujęto złodzieja rycerskiego uzbrojenia. Miecze i stalowa rękawica zniknęły

Łupem złodzieja padły cztery miecze i stalowa rękawica (fot. Policja warmińsko-mazurska)
Łupem złodzieja padły cztery miecze i stalowa rękawica (fot. Policja warmińsko-mazurska)

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież mieczy i rękawicy, należących do bractwa rycerskiego z Nidzicy – podała we wtorek warmińsko-mazurska policja. Uzbrojenia, które służyło do inscenizacji średniowiecznych walk, nie udało się odzyskać.

Kradzież szczepionek na COVID-19. Zatrzymano podejrzanego

Policjanci z Działdowa zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież z ośrodka zdrowia w Iłowie-Osadzie szczepionek przeciwko COVID-19 i innym chorobom...

zobacz więcej

Do kradzieży na zamku w Nidzicy doszło pod koniec ubiegłego roku. Łupem złodzieja padły cztery miecze i stalowa rękawica, należące do bractwa rycerskiego. Zginęły też narzędzia elektryczne, rusztowanie i drobne przedmioty budowlane, które były własnością firmy prowadzącej prace remontowe na terenie zamku. Poszkodowani oszacowali straty na blisko 8 tys. zł.

Teraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 36-latka podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i usłyszał dwa zarzuty kradzieży – podała policja. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Uzbrojenia skradzionego bractwu rycerskiemu nie udało się odzyskać – powiedziała st. sierż. Alicja Pepłowska z nidzickiej policji.

Tamtejsze bractwo od wielu lat zajmuje się kultywowaniem tradycji rycerskich oraz propagowaniem historii i kultury średniowiecza, m.in. przez organizację na zamku turniejów i pokazów walk. Rycerze z nidzickiej komturii uczestniczą w corocznych inscenizacjach Bitwy pod Grunwaldem, walcząc po stronie Krzyżaków.

źródło:

Zobacz więcej