RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polizał długopis i ugodził nim strażniczkę miejską. Nietypowa interwencja w Krakowie

Mężczyzna wbił długopis w palec strażniczce miejskiej  (fot. Shutterstock/ tony4urban)
Mężczyzna wbił długopis w palec strażniczce miejskiej (fot. Shutterstock/ tony4urban)

Zaczęło się niepozornie, a skończyło agresją. Tak w skrócie można opisać interwencję krakowskich strażników miejskich, którzy próbowali zwrócić uwagę pijanemu mężczyźnie leżącemu na przystanku MPK. Poszkodowana została strażniczka miejska.

Zaskakująca kryjówka 17-latka. Chował się przed policją

17-letni mieszkaniec Piły miał zostać doprowadzony do sądu. Kiedy funkcjonariusze przyjechali do jego domu, nastolatek przed funkcjonariuszami...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce na ulicy Krakowskiej w Krakowie. Mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu, leżał na ławce na przystanku. Z tego też powodu interweniowała straż miejska.

Pijany zaczął obrażać funkcjonariuszy. „Perspektywa grzywny rozsierdziła go na dobre i gdy tylko otrzymał formularz informacyjny dot. danych do przelewu, ostentacyjnie wyrzucił go do pobliskiego kosza. Po czym podszedł do strażniczki wypisującej mandat, wziął od niej długopis, by podpisać blankiet, polizał, i wbił go w jej palec, przebijając rękawiczkę ochronną” – poinformowała straż miejska w komunikacie.

Następnie agresor zaczął się oddalać i nie reagował na żadne polecenia strażników. W końcu jeden z funkcjonariuszy ruszył za mężczyzną i chwycił go za rękę. Doszło do szamotaniny, jednakże udało się obezwładnić agresora i założyć mu kajdanki.

Nietrzeźwy mężczyzna trafił na komisariat policji, a stamtąd na izbę wytrzeźwień. Dopiero po jej opuszczeniu zostanie przesłuchany.

Czytaj także: 15-latka z Warszawy kilkakrotnie raniła nożem matkę

źródło:
Zobacz więcej