RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Więcej miejsca na biwaki na dziko w polskich lasach

Od 1 maja zwiększy się liczba obszarów w polskich lasach, gdzie będzie można legalnie zorganizować biwak. Jakie zasady obowiązują podczas takiego wyjazdu oraz jakie nowości się z tym wiążą? Opowiadała o tym w programie „Wstaje Dzień” rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska.

Wody opadowe z dróg trafią do lasów. Pomogą w walce z suszą

Wody opadowe z dróg krajowych będą trafiały na tereny leśne – zakłada porozumienie podpisane przez Lasy Państwowe oraz Generalną Dyrekcję Dróg...

zobacz więcej

Wraz ze wzrostem zainteresowania spędzania wolnego czasu w lesie i nocowania tam na dziko, Lasy Państwowe wprowadzają nowe możliwości i zwiększają obszar, na terenie którego można rozbić biwak.

– Nie będzie to tylko 65 tys. hektarów, ale dużo więcej, dlatego, że chcemy, aby każde nadleśnictwo na swoim terenie wyznaczyło do 1 maja taki obszar do nocowania na dziko – mówiła Malinowska.

Jakie zasady obowiązują w ramach biwaku w lesie?


Nocleg może być pod namiotem, „pod chmurką” i na hamaku. Należy jednak pamiętać o zakazie rozpalania ogniska w lesie. 

Jak zapowiada Malinowska, nowością ma być możliwość używania kuchenek gazowych na dotychczasowych terenach pilotażowych. Jeżeli jednak nocleg dotyczy więcej niż dziewięć osób i powyżej dwóch nocy, pobyt należy zgłosić nadleśnictwu.

Jak zauważa Malinowska, nie wolno zostawiać po sobie śladu. – Teren, na którym nocujemy, na dziko musi być doprowadzony do poprzedniego stanu – mówiła rzecznik prasowa Lasów Państwowych.

⛺Dobry news z rana!�� Dyrektor Generalny LP podpisał zgodę na przekształcenie programu pilotażowego dla osób...

Pubblicato da Lasy Państwowe su Martedì 23 febbraio 2021

źródło:
Zobacz więcej