RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

15-latka z Warszawy kilkakrotnie raniła nożem matkę

Kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym (fot. Shutterstock/PopTika)
Kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym (fot. Shutterstock/PopTika)

Policjanci z północnopraskiej komendy zatrzymali 15-latkę, która kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym – poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Dodała, że 15-latka została na trzy miesiące umieszona w schronisku dla nieletnich.

Pokłócił się z żoną. Chciał ją pogrzebać żywcem

Policja z Coronado w Kalifornii zatrzymała mężczyznę, który po kłótni z żoną próbował ją najpierw wrzucić do oceanu, a później zakopać żywcem na...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. – Funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi-Północ o ugodzeniu nożem – powiedziała mł. asp. Irmina Sulich.

Już wcześniej sprawiała problemy


– Jak się okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rękę wykrzykując słowa »zabiję cię« – przekazała policjantka. Wskazała, że według ustaleń śledczych 15-latka już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze.

– W ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tys. zł – podała.

Zobacz także: „Alarm!”. Mord w Kłodzku. Śmierci Hani można było zapobiec?

Znęcali się nad trzylatką. Dziewczynka walczy o życie

Na trzy miesiące sąd w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) aresztował 34-letnią Emilię R. i jej konkubenta Tomasza M. za znęcanie się nad 3-letnią...

zobacz więcej

– 15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka – zaznaczyła mł. asp. Irmina Sulich.

Nieletnia w związku z tym, że dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia została przesłuchana w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

– Całość materiałów skierowano z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ – dodała policjantka.

Decyzją sądu 15-latka została umieszczona na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

Zobacz także: Wózkiem inwalidzkim jechała po ekspresówce [WIDEO] 

źródło:

Zobacz więcej