RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żyła odebrał złoty medal. „Mając osiem lat, marzyłem o wygrywaniu” [WIDEO]

Dwa dni po zdobyciu mistrzostwa świata w skokach na normalnym obiekcie Piotr Żyła odebrał w Oberstdorfie złoty medal. Po uroczystości nie krył wzruszenia i zapewnił, że na piątkowy konkurs na dużej skoczni też będzie dobrze przygotowany.

„Ciężkiej pracy i... dobrej zabawie!". Wyjątkowa dedykacja Żyły [WIDEO]

Bohater dnia. Król. Piotr Żyła długo był tłem dla Adama Małysza, Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego, ale wreszcie doczekał się swojej chwili...

zobacz więcej

Ceremonia medalowa była dla polskiego skoczka sporym przeżyciem, co widać było już w jej trakcie. Wysłuchując Mazurka Dąbrowskiego, Żyła kilkukrotnie zamykał oczy. Przed kamerą TVP Sport zdradził, o czym wówczas myślał.

– Tak sobie nuciłem (Mazurka Dąbrowskiego – przyp. red.) i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze – te dobre momenty i te gorsze. To aż nie do wiary. W pewnych momentach człowiek nie żyje już marzeniami, a samą pracą. To staje się bardziej istotne – mówił Żyła.

Nowa fryzura


– Przypomniało mi się, jak zrobiłem sobie taką małą skocznię przy domu i na nartach biegówkach odtwarzałem sobie różne skoki. Oglądałem je najpierw w telewizji, a potem odtwarzałem. Polacy akurat słabo wtedy skakali, to były czasy Funakiego. Odtwarzałem sobie te skoki, na końcu jechałem ja i... wygrywałem. To było takie marzenie, może z osiem lat wtedy miałem. Dawno, dawno temu... – dodał mistrz świata, który zaskoczył nową fryzurą, był ostrzyżony niemal na zero.

Żyła przyznał, że długo przeżywał sobotni sukces. – Do 5 czy 6 rano mnie trzymało! Ale odespałem to wszystko. Długo dziś (w poniedziałek – przyp. red.) spałem. Wczoraj, jak przyszedłem ze skoczni, to otworzyłem sobie piwo. Wypiłem łyka i padłem! Obudziłem się dziś przed testem, zdążyłem zjeść śniadanko, a potem przed obiadkiem zrobiłem sobie jeszcze fryzurę. Później była regeneracja z fizjo, znowu spanie i obudziłem się na dekorację – opowiadał przed kamerą TVP Sport.

Zapewnił, że na piątkowy konkursu na skoczni dużej będzie odpowiednio przygotowany, a teraz musi „zbudować energię”. Pierwsza seria rozpocznie się o godz. 17. Transmisja od TVP Sport i Sport.tvp.pl od godz. 15.35, w TVP 1 od godz. 16.50.

źródło:
Zobacz więcej