RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znęcali się nad trzylatką. Dziewczynka walczy o życie

Emilia R. i jej partner Tomasz M. zostali aresztowani na trzy miesiące (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Emilia R. i jej partner Tomasz M. zostali aresztowani na trzy miesiące (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Na trzy miesiące sąd w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) aresztował 34-letnią Emilię R. i jej konkubenta Tomasza M. za znęcanie się nad 3-letnią córką kobiety. Dziewczynka w ciężkim stanie, z krwiakiem mózgu, walczy o życie w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

Zaginęła 19-latka z Poznania. Policja prowadzi poszukiwania

W Poznaniu zaginęła 19-letnia Natalia Lick. Nastolatkę ostatni raz widziano cztery dni temu. Od tamtej pory nie kontaktowała się z rodziną....

zobacz więcej

Nie przyznają się do winy


Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował w poniedziałek, że Emilia R. i jej partner Tomasz M. zostali aresztowani na trzy miesiące. Kobiecie zarzucono znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Jej partnerowi zarzucono spowodowanie ciężkich obrażeń u dziecka. Oboje nie przyznali się do winy.

Para zamieszkiwała w Orzyszu.

– Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego 25 lutego 2021 r. Emila R. powiadomiła sąsiada, że jej 3–letnia córka jest nieprzytomna i potrzebuje pomocy. Niezwłocznie wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie nieprzytomną dziewczynkę przewieziono transportem lotniczym do szpitala w Olsztynie. Tam stwierdzono u dziecka m.in. krwiak podtwardówkowy, co zagrażało bezpośrednio jej życiu – poinformował prokurator Stodolny i dodał, że stan dziecka jest ciężki.

Zobacz także: Dwulatka spadła z 12. piętra. Złapał ją kurier [WIDEO] 

Stodolny poinformował, że rodzina była objęta nadzorem kuratora oraz korzystała z asystenta pomocy rodziny – obie te instytucje nie zgłaszały żadnych niepokojących sygnałów.

BMW na drodze stada jeleni. Nie dały rady ominąć samochodu [WIDEO]

Nagranie momentu, gdy stado jeleni wbiegło na drogę wprost na jadący samochód osobowy, znalazło się na wideorejestratorze. Do zdarzenia doszło na...

zobacz więcej

Skazana za znęcanie


Emilia R. w 2019 roku była skazana za psychiczne znęcanie się nad dziećmi przez sąd w Jastrzębiu Zdroju. W lutym 2020 r. prokuratura w Piszu skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzucono kobiecie znęcanie się nad dziećmi – w tej sprawie wyrok nie zapadł. Rodzina miała założoną niebieską kartę.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Emilia R. jest matką 6 dzieci – 3 najstarszych przebywa ze swoimi ojcami. Obecnie z kobietą mieszkała pobita 3–latka, 2–latka, wobec której także miała być stosowana przemoc, oraz niemowlę – dwoje najmłodszych dzieci przekazano pod opiekę dziadków.

Zobacz także: Matka wyrzuciła z okna czworo dzieci, żeby uratować je przed pożarem 

– W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że 30–latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. Miał bowiem do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo składania fałszywych zeznań – podał rzecznik prasowy warmińsko–mazurskiej policji Tomasz Markowski. Dodał także, że policja z Orzysza nie podejmowała w tej rodzinie żadnych interwencji.

Emilii R. grozi do 10 lat więzienia, Tomaszowi M. od 3 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej