RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dwulatka spadła z 12. piętra. Złapał ją kurier [WIDEO]

Zdarzenie zarejestrowali mieszkańcy sąsiedniego z budynku (fot. Stefan Irvine/LightRocket/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Zdarzenie zarejestrowali mieszkańcy sąsiedniego z budynku (fot. Stefan Irvine/LightRocket/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Dostawca z Hanoi został okrzyknięty bohaterem po tym, jak złapał dwuletnią dziewczynkę, która spadła z balkonu na 12. piętrze budynku mieszkalnego w stolicy Wietnamu – poinformowały media.

Matka wyrzuciła z okna czworo dzieci, żeby uratować je przed pożarem

Mieszkanka Stambułu wyrzuciła czworo swoich dzieci z okna na trzecim piętrze, żeby uratować je przed pożarem, który w środę wybuchł w budynku...

zobacz więcej

Nguyen Ngoc Manh w niedzielę przyjechał z paczką do jednego z budynków w Hanoi.

Jak powiedział wietnamskim mediom, kiedy siedział w samochodzie, usłyszał płacz. Początkowo myślał, że słyszy dziecko, które zostało ukarane przez rodziców.

„Jednak gdy tylko usłyszałem, jak ktoś woła o pomoc, wystawiłem głowę z samochodu, rozejrzałem się i zobaczyłem dziewczynkę wychodzącą za balustradę balkonu. Natychmiast wyskoczyłem z samochodu” – cytuje go serwis Vietnam Times.

Manh wszedł na dach pobliskiego niewielkiego budynku. Jak wyjaśnił, próbował złapać dziewczynkę, żeby nie spadła bezpośrednio na ziemię.

„Na szczęście dziecko spadło mi na kolana” – powiedział. „Szybko ją objąłem, a potem zobaczyłem, że z ust cieknie jej krew, bardzo się przestraszyłem” – dodał.

Dwulatka została zabrana do szpitala, ma złamaną rękę i nogę, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Manh z kolei ma skręconą rękę.

Zdarzenie zarejestrowali mieszkańcy sąsiedniego z budynku. Na opublikowanym nagraniu widać, jak dziewczynka przechodzi przez balustradę, przez chwilę się jej trzyma, a następnie spada.

„Wszystko wydarzyło się w ciągu minuty” – powiedział Manh serwisowi VnExpress. Jak dodał, nie mógł uwierzyć, że uratował dziewczynce życie.

Przeczytaj też: Pod dziewczynkami załamał się lód. Nie żyje mężczyzna, który rzucił się na ratunek

źródło:

Zobacz więcej