RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znamy koszt wypłat 13. i 14. emerytur w 2021 roku [WIDEO]

Łączny koszt 13. emerytury wypłaconej w zeszłym roku to 11, 7 mld zł. W tym roku na wypłaty 13. i 14. emerytury państwo wyda ponad 22 mld zł – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Zapowiedział też, że 14. emerytura zostanie wypłacona w listopadzie.

Ważna wiadomość dla rodziców. Chodzi o zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony o kolejne dwa tygodnie, czyli do 14 marca – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena...

zobacz więcej

Müller na konferencji prasowej w poniedziałek przypomniał, że od 1 marca wchodzi w życie waloryzacja emerytur i rent. – Emerytura minimalna wyniesie nieco ponad 1250 zł – powiedział rzecznik rządu.

Porównał tę kwotę do kwoty emerytury minimalnej z 2015 r. – To jest 370 zł więcej niż było w 2015 r. – stwierdził. Oszacował, że stanowi to wzrost o 42 proc. w stosunku do emerytury minimalnej z 2015 r. – Rząd Zjednoczonej Prawicy od kilku lat bardzo konsekwentnie podnosi emerytury oraz wprowadza dodatkowe świadczenia – ocenił rzecznik rządu.

Zobacz także: Zagraniczni inwestorzy nie zrazili się do Polski. Wzrasta liczba fuzji i przejęć 

W tym kontekście mówił też o „wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy” świadczeniach uzupełniających, wymieniając tu wypłaconą w 2020 r. 13. emeryturę.

Jej łączny koszt wyniósł ponad 11,7 mld zł. W tym roku również to świadczenie będzie wypłacone. Oraz w listopadzie drugie świadczenie – czyli 14. emerytura. Szacujemy, że koszt tych obu świadczeń 13. i 14. emerytury wyniesie ponad 22 mld zł. To jest drugi komponent, który ma służy poprawie losu emerytów – powiedział Müller.

źródło:

Zobacz więcej