Świątek poznała finałową rywalkę. Zagrają pierwszy raz w historii

Belinda Bencić to była półfinalistka US Open (fot. Sarah Reed/Getty Images)

O drugi w karierze triumf w turniejach rangi WTA Iga Świątek zmierzy się z Belindą Bencić. 23-letnia Szwajcarka pokonała w półfinale, po prawie trzygodzinnej batalii, 16-letnią Amerykankę Coco Gauff. Z Igą zmierzy się pierwszy raz w historii.

Iga Świątek w finale! Polka nie dała szans rywalce

Cztery mecze w Adelajdzie i ani jednego straconego seta. Iga Świątek pokonała Szwajcarkę Jil Belen Teichmann (6:3, 6:2) i awansowała do trzeciego w...

W 2014 roku, gdy miała 17 lat, sensacyjnie awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Od tego czasu czwartą rundę w turnieju wielkoszlemowym przebrnęła tylko... raz – podczas US Open przed dwoma laty, gdy zagrała w półfinale.

Belinda Bencić to tenisistka co najmniej solidna. Obecnie na 12. miejscu w rankingu WTA, w przeszłości była nawet... czwarta. W finale w Adelajdzie powalczy o piąte zwycięstwo w turniejach tej rangi.

Drogę do decydującego starcia miała krótszą niż Iga, bo w 1. rundzie dostała od organizatorów „wolny los”. Nazwiska pokonanych rywalek nie rzucają na kolana: Japonka Doi czy Australijka Sanders to trzecia, może czwarta półka kobiecego tenisa. W półfinale Szwajcarka namęczyła się za to z 16-letnią Amerykanką Coco Gauff – wysoko prowadziła już w drugim secie, zmierzała po spokojne zwycięstwo, ale wypuściła je z rąk. Przegrała w tie-breaku, a wygraną zapewniła sobie dopiero w trzecim secie, wygranym do dwóch.

Prawie trzy godziny spędzone na korcie w australijskim słońcu nie pozostaną bez znaczenia. Przed finałem czasu na odpoczynek będzie niewiele, a jak jest potrzebny, pokazała dziś... przeciwniczka Świątek. Teichmann w czwartek stoczyła trzygodzinną batalię z Sevastovą, a w piątek nie była w stanie nawiązać rywalizacji z Igą. Czy podobny los czeka Bencić?

Finałowe starcie z Polką już w sobotę rano polskiego czasu.