RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsze miasto, które pokonało pandemię. Chronił je kordon sanitarny

Wiadomość podały władze miasta Aranda de Duero (fot. Shutterstock; milosk50)
Wiadomość podały władze miasta Aranda de Duero (fot. Shutterstock; milosk50)

Władze położonej przy północno-zachodniej granicy z Portugalią Arandy de Duero ogłosiły w środę, że ich miasto stało się pierwszym w Hiszpanii, w którym pokonano pandemię. Przesłanką do takiego tytułu ma być pierwszy od początku epidemii dzień w lokalnym szpitalu bez chorego na Covid-19.

Brytyjska odmiana będzie wkrótce dominować w Europie

W Szwecji do wtorku potwierdzono 775 przypadków wariantu brytyjskiego koronawirusa, 45 południowoafrykańskiego oraz cztery brazylijskiego. –...

zobacz więcej

Zamieszkane przez ponad 33 tys. osób miasto, położone we wspólnocie autonomicznej Kastylii i Leonu, już od kilku dni nie notuje nowych przypadków hospitalizacji pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Wypisano do domu ostatniego pacjenta covidowego


Władze szpitala w Aranda de Duero ogłosiły w środę, że z uwagi na wypisanie do domu ostatniego pacjenta z koronawirusem zamknięty został oddział covidowy.

Surowe obostrzenia okazały się lekiem na całe zło


Gmina Aranda de Duero była w ostatnich miesiącach objęta licznymi restrykcjami epidemicznymi, w tym m.in. kordonem sanitarnym. Lokalni samorządowcy twierdzą, że właśnie surowe obostrzenia okazały się kluczowe w zwalczeniu koronawirusa w mieście.

Hiszpania jest jednym z najbardziej doświadczonych przez pandemię państw świata. Do środy wskutek COVID-19 zmarło tam ponad 68,4 tys. osób, a potwierdzono 3,17 mln przypadków zakażenia.

Zobacz także: Szansa dla chorych na cukrzycę

źródło:

Zobacz więcej