RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Janusz Kowalski „nie wyklucza startu z Konfederacją” i zachwala polityków tej partii

Kowalski oświadczył, że Konfederacja ma znakomitych polityków (fot. arch.PAP/Rafał Guz)
Kowalski oświadczył, że Konfederacja ma znakomitych polityków (fot. arch.PAP/Rafał Guz)

Janusz Kowalski nie wyklucza wspólnego startu w wyborach z Konfederacją. Były członek rządu ocenił, że w ugrupowaniu tym jest wielu znakomitych polityków.

Wiceminister Kowalski do dymisji. Sasin potwierdza

Misja wiceministra Janusza Kowalskiego w ministerstwo aktywów państwowych dobiega końca – poinformował w sobotę szef tego resortu, wicepremier...

zobacz więcej

Zapytany w radiu Zet, czy Solidarna Polska mogłaby wystartować w następnych wyborach wspólnie z Konfederacją, Kowalski odpowiedział, że „w sytuacji, w której byłaby to gwarancja niedopuszczenia komunistów, Platformy czy Szymona Hołowni do władzy, absolutnie tego nie wyklucza”. – Tam jest wielu znakomitych polityków , jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki, których niezwykle szanuję – dodał Kowalski.

Według polityka Solidarnej Polski oba ugrupowania mają „te same poglądy co do np. polskiego DNA, ochrony polskiej rodziny” mówienia „nie” ideologii gender. – Różnicą jest przede wszystkim kwestia geopolityczna, naszego stosunku do Rosji ; Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest na pozycjach zdecydowanie antyrosyjskich – podkreślił Kowalski.

Kowalski: Nie ma wroga na prawicy


Oświadczył, że jest „zwolennikiem współpracy z Konfederacją”. – Nie ma wroga na prawicy – dodał. – Trzeba prowadzić dialog. Jeżeli zbyt dużo polityków obozu rządzącego spoglądałoby w stronę Platformy Obywatelskiej czy Szymona Hołowni, to zawsze warto rozmawiać z Konfederacją na temat współpracy merytorycznej w Sejmie – ocenił.

Kowalski do niedawna był wiceministrem aktywów państwowych. W sobotę szef MAP, wicepremier Jacek Sasin poinformował o jego dymisji. W wydanym w sobotę oświadczeniu Solidarna Polska negatywnie oceniała odwołanie Kowalskiego i stwierdziła, że nastąpiło to wbrew umowie koalicyjnej zawartej w ramach Zjednoczonej Prawicy.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk stwierdził, że dymisja Kowalskiego chyba nie była dla nikogo specjalnym zaskoczeniem, bo w ostatnich tygodniach kilkakrotnie wypowiadał się on w sposób zupełnie inny niż linia, którą prezentuje rząd, w tym wicepremier Sasin.

źródło:
Zobacz więcej