RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa lotnicza w Pszczynie. Media: Zginął znany milioner [WIDEO]

W katastrofie śmigłowca w Pszczynie na Śląsku zginęły dwie osoby. Jedną z nich jest milioner, zajmujący się produkcją podłoża do uprawy pieczarek – podaje dziennikzachodni.pl. Według „Gazety Wyborczej” chodzi o Karola Kanię.

Katastrofa helikoptera w okolicach Pszczyny. Są ofiary [WIDEO]

Dwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w wypadku helikoptera w okolicach Pszczyny (woj. śląskie) – przekazał asp. Tomasz Pokorny z Komendy...

zobacz więcej

Do tej katastrofy doszło w nocy z poniedziałku na wtorek około godziny 1. Prywatny helikopter typu Bell 429 runął na ziemię w trudno dostępnym miejsc blisko rzeki Dokawy. Podróżowały nim cztery osoby. Dwie zginęły na miejscu , dwie trafił do szpitali w Katowicach-Ochojcu i Bielsku-Białej.

Akcję ratunkową utrudniał zalegający śnieg i bardzo gęsta mgła, ograniczająca widoczność do kilku metrów. Po dotarciu na miejsce wypadku strażacy znaleźli dwie osoby zakleszczone we wraku, które zginęły na miejscu.

Obok helikoptera były dwie inne, ranne osoby, które zdołały się wydostać o własnych siłach. Na miejscu wypadku pracuje policja, prokurator i przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Po niezbędnych oględzinach strażacy z użyciem specjalistycznego sprzętu wydobyli ciała zmarłych z wraku.

Media: Ofiarą milioner z Pszczyny


Jak poinformowały media, ofiarami wypadku są milioner z Pszczyny i jego pilot. „Jedną z osób, która zginęła jest Karol Kania . To założyciel i właściciel jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek. W 2016 r. w rankingu najbogatszych Polaków magazynu Forbes zajął 63. pozycję z majątkiem 490 mln zł. Miał 80 lat” – podaje „Gazeta Wyborcza”. Drugą ofiarą jest 54-letni pilot śmigłowca. Ranne osoby to 47-letnia kobieta i 54-letni mężczyzna – dodano.

Według gazety Kania wracał helikopterem do domu najprawdopodobniej z Mazur.

źródło:
Zobacz więcej