RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kidawa-Błońska o aborcji na życzenie: Trzeba zmieniać prawo na lepsze

Małgorzata Kidawa-Błońska chce zmienić prawo dot. aborcji (fot. PAP/P.Supernak)
Małgorzata Kidawa-Błońska chce zmienić prawo dot. aborcji (fot. PAP/P.Supernak)

– Trzeba prawo zmieniać na prawo lepsze – powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w Polsat News, odnosząc się do tematu aborcji. W ubiegłym tygodniu Zarząd Krajowy PO przyjął nowe stanowisko partii w kwestii aborcji. Zakłada ono legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży.

Platforma ostro w lewo ws. aborcji. Na czele stanie Kidawa-Błońska

Temat aborcji podzielił Polaków. Po miesiącach nieustającego sporu swoje stanowisko w tej sprawie ma w końcu ustalić również Platforma Obywatelska...

zobacz więcej

– Już nie ma kompromisu aborcyjnego – powiedziała wicemarszałek Sejmu w odpowiedzi na uwagę, że w jej programie prezydenckim znajdował się zapis dot. utrzymania kompromisu aborcyjnego z 1993 roku. – W naszym kraju w tej chwili jest podziemie aborcyjne. Kobiety są zostawione samym sobie – uważa polityk PO.

Kidawa-Błońska została też zapytana, czy to Polskie Stronnictwo Ludowe, czy raczej ugrupowanie Szymona Hołowni będzie miejscem, do którego będą uciekać konserwatyści z Platformy Obywatelskiej.

– W niektórych sprawach światopoglądowych mamy trochę inne zdanie, ale w wielu innych dotyczących naszego państwa zgadzamy się– mówiła wicemarszałek Sejmu. W jej opinii politycy PO się zgadzają, „że konieczne jest, by kobieta miała "prawo do wyboru”.

– Ja boję się tylko tego, że może w tym Sejmie pojawić się ustawa, która zlikwiduje jeszcze jedną przesłankę, dotyczącą ciąż z gwałtu. Boję się, że nawet to może zostać zakazane – dodała polityk PO.

W miniony czwartek Kidawa-Błońska zapowiedziała, że projekt ustawy dopuszczający aborcję do 12. tygodnia będzie gotowy do końca kadencji.

źródło:
Zobacz więcej