RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Semeniuk o obostrzeniach: Nie widzę takiej możliwości odmrażania

Jeżeli liczba chorych nie będzie wzrastała w drugiej części tygodnia to będziemy przedłużali już obowiązujące prawo. Nie widzę możliwości, by otwierać nowe sektory gospodarki – powiedziała w TVP1 wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Zmiany w obostrzeniach. Opublikowano nowe rozporządzenie

W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Semeniuk, która była gościem „Kwadransu Politycznego”, przypomniała, że w ostatnich dniach odnotowywany jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce.

Jesteśmy w drugim etapie odmrożeń gospodarczych , mam nadzieje, że konsekwencje weekendu sprzed dwóch tygodni nie będą duże, wszystko zależy od działań wspólnotowych dotyczących dystansu, dezynfekcji i maseczek – mówiła.

Pytana o to, jakie sektory gospodarki będą mieć nowe ograniczenia odparła, że rząd będzie dyskutował o tym, jak doprowadzić do spadku mobilności ludzi . – Będziemy rozmawiali o stokach, hotelach – zapowiedziała.

Protokoły bezpieczeństwa dla kolejnych branż?


– Chcielibyśmy już wdrażać kolejne protokoły bezpieczeństwa dla branż takich jak gastronomia, siłownie, kluby fitness, ale na ten moment to jest niemożliwe – dodała.

Semeniuk dodała, że „jeśli będziemy się na tym poziomie utrzymywać i liczby nie będą wzrastały, będziemy przedłużali już obowiązujące rozporządzenie ”. – Nie widzę tutaj możliwości, aby otwierać się w kolejnych gałęziach gospodarczych – wskazała.

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że wśród obostrzeń ma być konieczność okazania negatywnego testu na covid dla wjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji, ograniczenia regionalne w Polsce oraz nakaz zakrywania twarzy i ust wyłącznie maseczką.

źródło:
Zobacz więcej