RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

​Lekarz wypisał pacjenta z Alzheimerem, 80-latek zmarł

Prokuratura bada sprawę (fot. Pixabay)
Prokuratura bada sprawę (fot. Pixabay)

Lekarz ze szpitala w Gorzowie Wlkp., który wypisał do domu pacjenta z chorobą Alzheimera bez powiadomienia jego rodziny, stracił pracę. Ciało 80-latka odnaleziono po kilku dniach poszukiwań.

Wyrzucał śmieci, znalazł dziecko. Było zawinięte w torbę z supermarketu

Policja znalazła porzucone dziecko w kontenerze na śmieci przy jednej z ulic w stolicy Holandii. Jak potwierdza tamtejsza policja, to noworodek....

zobacz więcej

Starszy mężczyzna, który w minioną środę został wypisany do domu po poradzie na szpitalnym oddziale ratunkowym, poszedł w kierunku ul. Czartoryskiego. Tam ślad po nim zaginął – wskazuje RMF FM.

Jeszcze tego samego dnia policja uruchomiła poszukiwania. W niedzielę ciało mężczyzny znaleziono przy ul. Szmaragdowej, w bliskim sąsiedztwie szpitala.

Lekarz, którzy wypisał pacjenta bez powiadomienia jego rodziny, został zwolniony z pracy. Dyrekcja szpitala nałożyła na niego karę finansową i powiadomiła o sprawie Izbę Lekarską.

Placówka poinformowała, że z dokumentacji medycznej jasno wynikało, iż w przypadku wypisania ze szpitala 80-letniego pana Władysława należało powiadomić jego bliskich.

RMF FM informuje, że w lecznicy zebrał się też specjalny zespół, który ma wypracować procedurę postępowania z pacjentami w podeszłym wieku, jeśli chodzi o ich bezpieczny powrót do domu po wypisie.

Okoliczności śmierci 80-latka bada prokuratura.źródło:
Zobacz więcej