RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Daft Punk kończy karierę. Dlaczego? Muzycy opublikowali nagranie

Francuski duet zakończył karierę (fot. YouTube/Daft Punk)
Francuski duet zakończył karierę (fot. YouTube/Daft Punk)

Po 28 latach słynny francuski duet Daft Punk ogłosił zakończenie kariery. Zespół zasłynął z muzyki elektronicznej oraz z charakterystycznych kasków, za którymi muzycy ukrywali swoje twarze. Koniec działalności ogłosili w nagraniu zamieszczonym w internecie.

Pożegnalny „Głos” Perfectu. Zespół opublikował ostatni singiel [WIDEO]

„Głos” to tytuł ostatniego singla w karierze legendarnej grupy rockowej, która kończy działalność. W środę zespół Perfect zaprezentował swój...

zobacz więcej

Duet Daft Punk zamieścił na portalu YouTube pożegnalny krótkometrażowy film zatytułowany „Epilogue”, ukazujący symbolicznie rozpad zespołu. Widać na nim muzyków spacerujących razem po pustyni. W pewnym momencie rozdzielają się i każdy zmierza we własnym kierunku.

Zakończenie współpracy muzyków potwierdziła ich rzeczniczka prasowa Kathryn Frazier. Jak przekazała, na razie nie będzie więcej komentarzy na ten temat. W mediach społecznościowych pojawiły się tysiące wpisów internautów dziękujących muzykom za ich twórczość.

Daft Punk był jednym z najpopularniejszych na świecie zespołów tworzących muzykę elektroniczną i jednym z czołowym przedstawicieli tzw. nurtu „French Touch”. Inspirowały ich gatunki house, funk i disco. Duet założyli w 1993 roku w Paryżu dwaj francuscy didżeje Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo. Podczas niemal trzydziestoletniej kariery artyści wydali cztery płyty.

Duet stworzył takie przeboje, jak „Around The World”, „One More Time” czy „Get Lucky”. W 2013 roku Francuzi otrzymali sześć statuetek Grammy  za ostatnią płytę zatytułowaną „Random Access Memories”. Przez wiele miesięcy zajmowała ona czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie.

źródło:
Zobacz więcej