RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister zdrowia o powrocie dzieci do szkół. Padły daty [WIDEO]

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w „Gościu Wiadomości” o możliwych scenariuszach dotyczących szczytu trzeciej fali pandemii koronawirusa oraz ewentualnym powrocie uczniów starszych klas do szkół. Podał prawdopodobne daty.

Powrót do szkół. Minister Czarnek przedstawił nowe zasady

Najmłodsze dzieci wróciły do szkół. Już niebawem zajęcia stacjonarne prawdopodobnie będą miały też kolejne starsze klasy. Minister edukacji...

zobacz więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o ewentualny powrót uczniów do szkół przyznał, że jeszcze dwa tygodnie temu omawiane były inne scenariusze. Ale, jak zauważył przez ten czas sytuacja potoczyła się w innym kierunku. Jak dodał szczyt trzeciej fali „z największym prawdopodobieństwem, spodziewamy się, że będzie nieco niższy niż to było w listopadzie”.

Jego zdaniem ten miesiąc niepewności, który mamy przed sobą, nie będzie dawał definitywnej odpowiedzi na pytania o powrót dzieci do szkół.

Wskazał, że szczytu zachorowań należy spodziewać się mniej więcej za miesiąc. Decyzje o powrocie będą zapadały, kiedy będzie obserwowana słabnąca dynamika zakażeń. Minister Niedzielski nie wykluczył, że może to nastąpić pod koniec marca bądź w kwietniu.

źródło:
Zobacz więcej