RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Osuwisko pod cmentarzem. Trumny wpadły do morza [WIDEO]

Blisko 200 trumien spadło do morza w północno-zachodnich Włoszech (fot. Twitter/Vigili del Fuoco)
Blisko 200 trumien spadło do morza w północno-zachodnich Włoszech (fot. Twitter/Vigili del Fuoco)

Część cmentarza w miejscowości Camogli koło Portofino na północy Włoch runęła do morza z około 200 trumnami. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w wyniku osunięcia ziemi. Niektóre trumny zatrzymały się na klifach, a inne zaczęły unosić się na wodzie.

Koronawirus w Ameryce Południowej. Ekwadorczycy chowają ciała bliskich w trumnach z kartonu

Miasto Guayaquil na zachodzie Ekwadoru jest szczególnie dotknięte przez pandemię koronawirusa i usiłuje stawiać czoła rosnącej liczbie zgonów....

zobacz więcej

Niektóre trumny – z cmentarza w Camogli w prowincji Genua – spadły na brzeg morza pod urwiskiem. Jak podaje włoska agencja informacyjna ANSA, osuwisko zniszczyło także dwie kaplice, w których znajdowały się zwłoki.

Do osunięcia terenu mogło dojść z powodu erozji klifu poniżej obszaru cmentarza, pogłębionej najprawdopodobniej przez gwałtowne burze, które nawiedziły Ligurię w ostatnich latach.

Tino Revello, radny ds. prac publicznych gminy Camogli, wyjaśnił agencji ANSA, że obszar ten był pod obserwacją już od pewnego czasu i prowadzono tam prace nad wzmocnieniem skalistego klifu pod cmentarzem. – Obszar został również odgrodzony, ponieważ w ostatnich dniach było słychać skrzypienie – powiedział Revello.

Na miejscu pracują już funkcjonariusze straży pożarnej i straży przybrzeżnej. Niektóre trumny utknęły na skałach i w ziemi z osuwiska. Jak oceniono, ich wyciągnięcie jest na tę chwilę skomplikowane.

Camogli to jedna z najbardziej malowniczych, masowo uczęszczanych przez turystów miejscowości na Riwierze Liguryjskiej.źródło:
Zobacz więcej