RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gina Carano na cenzurowanym. Opowiedziała o podwójnych standardach Disneya

Gina Carano zwolniona przez Disneya za poglądy (fot. PAP/Photoshot/Lucasfilm Limited / The Hollywood Archive)
Gina Carano zwolniona przez Disneya za poglądy (fot. PAP/Photoshot/Lucasfilm Limited / The Hollywood Archive)

Gina Carano po raz pierwszy od rozstania z wytwórnią Disney oraz Lucasfilm wystąpiła przed kamerą. Aktorka zwolniona z obsady „The Mandalorian” w wywiadzie mówi o podwójnych standardach i zastraszaniu przez studio, dla którego pracowała. Przekonuje, że nie była pierwszą ofiarą stosunków panujących w Disneyu.

Porównała zwolenników Trumpa do ofiar Holokaustu. Gadżety aktorki znikają

Gina Carano tydzień temu dowiedziała się, że nie zostanie uwzględniona w kolejnych produkcjach Disneya z powodu wspierania buntujących się...

zobacz więcej

W hicie osadzonym w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” Carano wcielała się w Carę Dune, łowczynię nagród.

Gina Carano zwolniona za poglądy


Została zwolniona na początku lutego pod naciskiem opinii publicznej. Powodem były jej publiczne wpisy w mediach społecznościowych. W jednym z nich, mówiąc o podziałach we współczesnych Stanach Zjednoczonych, porównała sytuację Republikanów do losu Żydów w Niemczech lat 30. XX wieku.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie w programie „The Ben Shapiro Show” aktorka i gwiazda MMA przekonywała, że była zastraszana przez Disneya, podobnie jak inne osoby.

Mickey Rourke zdradził, dlaczego odmówił uhonorowania go gwiazdą w Los Angeles

Aktor znany m.in. z głośnego thrillera erotycznego „9 1/2 tygodnia” oraz oscarowego filmu „Zapaśnik” wyjaśnił na swoim instagramowym profilu,...

zobacz więcej

– Przeszłam naprawdę wiele i widziałam już wiele prześladowań – powiedziała. O szczegółach nie chciała jednak mówić, by – jak podkreślała, nie zaszkodzić pracującym tam, wciąż bliskim jej osobom. – Każdy boi się utraty pracy – dodała wcielająca się w postać Cary Duny aktorka.

Polityka i podwójne standardy Disneya


W czasie rozmowy poruszono też temat podwójnych standardów panujących w studio. Zdaniem Carano problem stanowiły jej poglądy, stojące w kontrze do narracji filmowego giganta. Zgodziła się też z prowadzącym, że studio stosuje podwójne standardy w zależności od poglądów.

Jako przykład wywołano aktora Pedro Pascala, który w 2018 roku porównał dzieci imigrantów przebywające w specjalnych ośrodkach na terenie USA do dzieci w obozie koncentracyjnym. Wówczas gwiazdor Disneya nie spotkał się z żadnymi konsekwencjami. Carano podkreśliła jednak, że choć z Pascalem różnią się politycznie, to w pierwszej kolejności są przyjaciółmi.

– Wiem, że nasze tweety były błędem. Nie jesteśmy doskonali. Jesteśmy ludźmi. Ale nie jest zły; to cudowna osoba – mówiła o aktorze.

Cały wywiad z Giną Carano w „The Ben Shapiro Show” dostępny jest w serwisie YouTube.


Przed zwolnieniem dostała maila


Aktorka mówiła też o presji ze strony Disneya po jej publicznych wypowiedziach. Choć o samym zwolnieniu – jak powiedziała – dowiedziała się z mediów społecznościowych, to już wcześniej otrzymała „pouczającego” maila od przedstawicieli studia, który wskazywał na to, że Disney bacznie obserwuje internetową akcję „zwolnić Ginę Carano”, która nabierała tempa w sieci.

Jej zdaniem inne gwiazdy obsady Disneya „mogą powiedzieć wszystko, co chcą”, a jest to uzależnione od poglądów politycznych, które reprezentują.

Zobacz także: Porównała zwolenników Trumpa do ofiar Holokaustu. Gadżety aktorki znikają

źródło:
Zobacz więcej