RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus wśród nauczycieli. Są wyniki testów przesiewowych

MEiN przedstawiło wyniki testów przesiewowych nauczycieli (fot. Shutterstock/vlada_maestro, zdjęcie ilustracyjne)
MEiN przedstawiło wyniki testów przesiewowych nauczycieli (fot. Shutterstock/vlada_maestro, zdjęcie ilustracyjne)

Nieco mniej niż 3 proc. nauczycieli przedszkoli, którzy wzięli udział w badaniach przesiewowych na obecność koronawirusa od 14 do 19 lutego, otrzymało pozytywny wynik testu. Wymazy pobrano od ponad 14 tys. osób. Badania przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji obejmującej nauczycieli szkół podstawowych i specjalnych oraz przedszkoli.

Zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla nauczycieli do końca dnia

Do końca dnia nauczyciele mogą się jeszcze zapisać na szczepienie przeciw COVID-19. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedłużyło rejestrację.

zobacz więcej

Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło wyniki zakończonej w piątek ogólnopolskiej akcji testowania nauczycieli na obecność koronawirusa. Trwała ona w dwóch turach od 7 do 19 lutego.

W pierwszym etapie „badaniem objęci byli nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy byli już testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymali wynik negatywny i chcieli się ponownie poddać badaniu”.

Jak przekazał MEiN w komunikacie prasowym, „wymazy pobrano wtedy od blisko 25 tys. osób (24 969). Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 490 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań”.

Szczepienia nauczycieli, jest pół miliona chętnych. Resort informuje o postępach akcji

Do tej pory przeciwko COVID-19 zaszczepionych zostało blisko 65 tys. nauczycieli – poinformowało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Edukacji i...

zobacz więcej

W piątek zamknięto drugą turę badań. – 19 lutego zakończono testowanie nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Trwało ono od 14 lutego 2021 r. Wymazy pobrano od ponad 14 tys. osób. Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 415 nauczycieli, tj. 2,9 proc. wszystkich wyników badań – powiedziała Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEiN.

Jak wyjaśniała, „badania przesiewowe nauczycieli miały służyć określeniu skali ewentualnych zakażeń, a ich analiza pomoże w dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach”.

źródło:
Zobacz więcej