RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe fakty ws. tragicznej śmierci Jana Lityńskiego. Ofiar mogło być więcej

Jan Lityński miał 75 lat; zginął ratując psa (fot. PAP/Marcin Obara, Andrzej Grygiel)
Jan Lityński miał 75 lat; zginął ratując psa (fot. PAP/Marcin Obara, Andrzej Grygiel)

Trwają poszukiwania ciała Jana Lityńskiego. 75-letni były działacz opozycji antykomunistycznej utonął w niedzielę wieczorem w Narwi, ratując swojego psa, pod którym załamał się lód. Poruszający wpis w mediach społecznościowych opublikowała żona Lityńskiego; wynika z niego, że ofiar mogło być więcej. W przerębli znaleźliśmy się razem, bo pobiegłam go ratować” – napisała Elżbieta Bogucka.

„Przemoc seksualna” i „zamiatanie pod dywan”. Margot atakuje „GW”, Suchanow i Lempart

Kolektyw „Stop Bzdurom” i znany jako „Margot” Michał Sz. wystosowali wezwanie do „Gazety Wyborczej”. Aktywiści LGBT żądają usunięcia ich z listy...

zobacz więcej

W poniedziałek policjanci z Pułtuska kontynuują akcję poszukiwawczą Jana Lityńskiego. Działania służb utrudnia silny nurt rzeki i nieregularna linia brzegowa, w dodatku rozlewisko Narwi jest w tym miejscu bardzo szerokie.

Akcja poszukiwawcza na Narwi


Wśród rosnących przy brzegu drzew znaleziono kaszkiet, który należał do Jana Lityńskiego.

– W Pułtusku na wysokości ul. Wyszkowskiej, spacerując wałem przeciwpowodziowym wszedł do rzeki Narew, chcąc wyciągnąć z niej psa, pod którym załamał się lód – opisywał tragiczny wypadek inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. – Według relacji żony, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna utonął – dodał policjant.

Żona Lityńskiego: W przerębli znaleźliśmy się razem


To właśnie żona Lityńskego, Elżbieta Bogucka, w poniedziałek opublikowała poruszający wpis na Facebooku, w którym opisała kulisy tragedii.

„Janek nie wypłynął z przerębli ratując psa. W przerębli znaleźliśmy się razem, bo pobiegłam go ratować. My żyjemy. Janka szuka straż, helikoptery. Straciłam wczoraj swoje życie, Serce. Wszystko” – czytamy we wpisie żony. Jak zaznacza, 75-letni Jan Lityński był „w znakomitej formie, acz nie na tyle, by się stamtąd wydostać”.


Zobacz także: Jan Lityński utonął. Nowe informacje policji ws. akcji poszukiwawczej


źródło:
Zobacz więcej