RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakaz reklamy mięsa, jajek i mleka? „Traktują człowieka gorzej niż kurę” [WIDEO]

Eurodeputowana Zielonych Sylwia Spurek (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Eurodeputowana Zielonych Sylwia Spurek (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Europoseł Zielonych Sylwia Spurek postuluje, by w ramach walki o prawa zwierząt zakazać reklamy produktów mlecznych, mięsnych i jajek. – To jest bardzo charakterystyczne dla tych lewackich pomysłów. Z jednej strony nie można zjeść jajka, bo to kurka, a z drugiej strony aborcja na życzenie, usuwanie ciąży, czyli człowiek jest gorzej traktowany niż kura. Miejmy nadzieję, że jednak cywilizacja życia zwycięży, a nie te wszystkie dziwactwa – w ten sposób do postulatu Spurek odniósł się w rozmowie z tvp.info poseł PiS Marek Suski.

Spięcie między Sylwią Spurek a liderem PSL. Poszło o schabowe

Sylwia Spurek nie przestaje zadziwiać.

zobacz więcej

Spurek chce zakazu reklamy mięsa, mleka i nabiału, Hołownia spodziewa się sądu ostatecznego ze świniami


„Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka. Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału” – napisała na Twitterze eurodeputowana Zielonych Sylwia Spurek. Choć zdecydowana większość polityków od pomysłu Spurek odcina się, to rozmowę na temat postulatu Spurek odwołała posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek. „Mnie zwierzęta, które spotkałem w życiu, będą sądzić na sądzie ostatecznym. Ludzie i zwierzęta, sumienie mnie będzie sądzić. Każde stworzenie. Świnia, którą zjadłem, a zjadłem ich w życiu zapewne kilkanaście, to były stworzenie Boże” – mówił 2 lata temu sam Szymon Hołownia. Politycy PiS-u mówią, że europosłanka Spurek pasowałaby do Polski 2050. – Hołownia mówi z jednej strony, że jest katolikiem, a z drugiej, że będzie sądzony przez świnie. Bardzo ciekawy katolicyzm. Może w jakiś wschodnich wiarach, gdzie są święte krowy, byłby przez krowy sądzony za dojenie krowy. Z tego, co słyszałem, to raczej jak się krowy nie wydoi, to ona cierpi, a nie jak ją się wydoi – skomentował poseł Suski.

Zobacz także: Hołownia o Sądzie Ostatecznym: Zwierzęta mnie będą sądzić; świnie, które zjadłem

Beata Maciejewska z Lewicy: Spurek jest eurodeputowaną Zielonych, więc Koalicja Obywatelska powinna komentować jej pomysły


– Szymon Hołownia, który wierzy w sąd ostateczny, może mieć takie obawy. Ja nie wierzę w sąd ostateczny w związku z tym po życiu doczesnym mnie nie czeka nic, po prostu umrę, w odróżnieniu od pana Hołowni, który będzie sądzony przez karpie. Słusznie, powinien być, bo to nasi bracia mniejsi i powinniśmy dbać o ich dobrostan. Ja jestem jak najbardziej za prawami zwierząt, jest dużo do zrobienia w Polsce, ale na tej liście potrzeb zniwelowanie reklam mleka czy jajek nie wydaje mi się priorytetem. Pani Sylwia Spurek nigdy nie była członkinią Wiosny. Rzeczywiście startowała z naszych list, ale jak tylko dostała się do Parlamentu Europejskiego, to od razu zajęła się robieniem własnej polityki. Dzisiaj robi ją będąc eurodeputowaną Zielonych. W Sejmie Zieloni są częścią Koalicji Obywatelskiej, więc do Koalicji Obywatelskiej to powinno być pytanie – stwierdziła posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która jest przewodniczącą parlamentarnego zespołu na rzecz ochrony zwierząt hodowlanych.

Ireneusz Raś z PO: Pomysł Spurek przewróciłby do góry nogami polską gospodarkę


– To, co mówi pani poseł Spurek, jest absolutnie rewolucyjne nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Taki zakaz przewracałby do góry nogami całą polską gospodarkę. Jestem osobą, która uważa, że w XXI wieku trzeba przykładać dużo uwagi do ochrony zwierząt. Dużo dobrego w tej kwestii stało się w Polsce. Takie wypowiedzi i niedorzeczne propozycje mogą powodować groteskowość niektórych argumentów i nie prowadzą do tego, żeby Polacy mieli rozsądny pogląd. Ochrona zwierząt tak, ale pomysły absolutnie nierealne nie– stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś.

„Jesteśmy ateistami”, „zero cierpienia na naszym stole”. Wigilia według Spurek

„Jesteśmy ateistami, ale ten wieczór ma również dla nas magiczne znaczenie” – napisała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Zapewniła, że na...

zobacz więcej

Tomasz Rzymkowski z PiS: Szalone pomysły, ale dobrze, że Lewica je zdradza


– To są szalone pomysły. Ja bardzo chcę, aby coraz więcej i częściej politycy Lewicy o tym mówili. Aby przybliżali światu pożogę, płomień rewolucji, który chcą zgotować, że nie będą jedli mięsa, pili mleka. Mleko pochodzi bowiem od gwałconych krów, jak mówi pani Spurek – ocenił wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Zobacz także: Spurek chce zakazać reklam mleka i nabiału. „Go vegan!”

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Spurek jest tylko forpocztą tego, co będzie działo się później


– Zgadzając się raz na tę błędną ideologię praw zwierząt prędzej czy później doczekamy się radykalizacji tych głosów. Pani Sylwia Spurek jest na razie traktowana jako taka wariatka, ale jest forpocztą tego, co się będzie działo później. Te głosy są logicznie spójne z raz przyjętym stanowiskiem, że zwierzęta mają prawa. To jest sprzeczne stanowisko z humanizmem, który mówi, że człowiek jest jedyną istotą moralną, posiadającą moralne prawa i obowiązki. Szymon Hołownia już od dawna w środowisku chrześcijańskim próbował robić wyłom w kierunku zacierania relacji między człowiekiem a przyrodą. Już kilkanaście lat temu polemizowałem z nim w programie „Młodzież kontra” na ten temat. Już wtedy miał takie poglądy. W tej sprawie poglądów nie zmieniał w przeciwieństwie do poglądów na temat aborcji – przekonywał poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

źródło:
Zobacz więcej