Zamiast do bramki, trafił piłką w sędziego. Niespotykana sytuacja w Meksyku [WIDEO]

Cruz Azul i Deportivo Toluca należą do najpopularniejszych drużyn w Meksyku (fot. PAP/EPA/Jose Mendez)

Podstawowa zasada dobrego sędziowania podczas piłkarskiego meczu, to nie przeszkadzać piłkarzom. W środowisku funkcjonuje nawet powiedzenie, że arbiter ma być jak powietrze. Nie zawsze się to jednak udaje, co pokazała historia z ostatniej kolejki ligi meksykańskiej.

Polski piłkarz zasłabł podczas meczu we Włoszech. Koledzy rzucili się na pomoc [WIDEO]

Patryk Dziczek zasłabł w końcówce meczu Serie B Ascoli-Salernitana. Zawodnik był reanimowany na murawie, po czym trafił do szpitala. Na szczęście,...

Mecz Cruz Azul z Deportivo Toluca był szlagierem siódmej kolejki meksykańskiej ekstraklasy. Gospodarze szybko objęli powadzenie po golach Jonathana Rodrigueza i Roberta Carlosa Alvarado.

W 36. minucie Cruz Azul powinno prowadzić już 3:0. Luis Ramo ominął bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę, uderzył w słupek.

Futbolówka spadła pod nogi Rodrigueza, ten zdecydował się strzał. Uderzył jednak nieprecyzyjnie, piłka odbiła się od podążającego za akcją sędziego i wyszła poza linię końcową.

Piłkarze gospodarzy wpadli w szał, bo piłka zmierzała do bramki, gdy tor jej lotu zmienił arbiter.

Sędzia nie mógł jednak uznać gola, bo piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Zgodnie z przepisami zdecydował o przyznaniu rzutu sędziowskiego, po którym piłkę przechwycił bramkarz gości.

Toluca uskrzydlona szczęśliwym zbiegiem okoliczności zdołała doprowadzić do remisu, strzelając dwie bramki w końcówce pierwszej połowy. Ostateczny cios zadali po zmianie strony gospodarze i wygrali 3:2. Dla Cruz Azul była to piąta z rzędu wygrana.