RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dostała w pośladek od... niedźwiedzia. Zaatakował w sławojce

Według biologa niedźwiedź jedynie uderzył łapą (fot. Shutterstock/Volodymyr Burdiak)
Według biologa niedźwiedź jedynie uderzył łapą (fot. Shutterstock/Volodymyr Burdiak)

Mieszkanka Alaski w USA została zaatakowana przez niedźwiedzia, gdy korzystała ze sławojki. Zwierzę weszło pod siedzisko toalety. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Niedźwiedź zamieszkał w Puszczy Białowieskiej po 140 latach

Do białoruskiej części Puszczy Białowieskiej powrócił niedźwiedź. Jak podaje białoruski tygodnik „Nasza Niwa” – samiec żyje w miejscowych lasach...

zobacz więcej

Shannon Stevens wraz z bratem Erikiem i jego dziewczyną od 13 lutego przebywała w jurcie Erika na południowym wschodzie Alaski. Sławojka znajduje się około 45 metrów od jurty.

– Jak tylko usiadłam, coś ugryzło mnie w pośladek. Podskoczyłam i krzyknęłam – powiedziała Shannon Stevens.

Jej brat usłyszał krzyki i poszedł do ubikacji, żeby sprawdzić, co się stało. Rodzeństwo początkowo myślało, że Shannon została ugryziona przez wiewiórkę, norkę lub inne małe zwierzę. Erik zajrzał jednak do sławojki przyświecając sobie latarką.

– Podniosłem deskę sedesową, a tam był tylko pysk niedźwiedzia, na wysokości deski, po prostu patrzył w górę przez otwór, prosto na mnie – powiedział Erik.

– Zamknąłem wieko tak szybko, jak tylko mogłem. Powiedziałem: „Tam na dole jest niedźwiedź, musimy się stąd natychmiast wynieść”. I pobiegliśmy z powrotem do jurty tak szybko, jak tylko mogliśmy - relacjonował

Po powrocie do jurty opatrzyli ranę Shannon. Uznali, że obrażenia nie są poważne. – Leciała krew, ale nie było bardzo źle – powiedziała kobieta.

Następnego ranka znaleźli ślady niedźwiedzia na całej posesji, ale samo zwierzę opuściło okolicę. Przypuszczają, że dostało się do wychodka przez otwór na dole tylnych drzwi.

Carl Koch, biolog z departamentu rybołówstwa i dzikiej przyrody na Alasce, podejrzewa, że był to niedźwiedź czarny – na podstawie zdjęć śladów, które zobaczył, oraz faktu, że mieszkająca w pobliżu kobieta wysłała mu zdjęcie niedźwiedzia czarnego na jej posesji dwa dni później.

-> Przeczytaj także: Niedźwiedź dosiadł się do stołu. Zaskoczona rodzina poczęstowała go popcornem

Koch przypuszcza też, że rana Shannon została spowodowana przez uderzenie łapą, a nie ugryzienie.

Shannon deklaruje, że będzie w przyszłości zaglądać do toalety, zanim usiądzie.

źródło:

Zobacz więcej