RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porównała zwolenników Trumpa do ofiar Holokaustu. Gadżety aktorki znikają

Gina Carano jest na cenzurowanym (fot. Disney/Hasbro/mat.pras.)
Gina Carano jest na cenzurowanym (fot. Disney/Hasbro/mat.pras.)

Gina Carano tydzień temu dowiedziała się, że nie zostanie uwzględniona w kolejnych produkcjach Disneya z powodu wspierania buntujących się zwolenników Donalda Trumpa. Teraz okazało się, że współpracujący z koncernem producent zabawek „zwolnił” również figurki przedstawiające Carę Dune, czyli popularną bohaterkę „Mandalorianina”, graną przez Ginę Carano.

Gina Carano wyrzucona z obsady „The Mandalorian”. Powód? Poglądy

Studio Lucasfilm zerwało kontrakt z Giną Carano z powodu kontrowersyjnych postów, jakie ta aktorka publikowała w mediach społecznościowych. Carano...

zobacz więcej

Aktorka, zwolenniczka Donalda Trumpa, wywołała kontrowersje wpisem na Instagramie. Porównała w nim obecną sytuację politycznych podziałów do tego, co działo się w Niemczech w latach 30. XX wieku.

„Żydzi byli bici na ulicach nie przez nazistowskich żołnierzy, ale przez swoich sąsiadów, nawet przez dzieci. Ponieważ historia jest zmieniana, wiele osób dzisiaj nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby sytuacja mogła dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze z łatwością mogli wyłapać tysiące Żydów, najpierw podjudzani przez rząd sąsiedzi Żydów znienawidzili ich tylko za to, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?” – napisała Carano.

Choć po pewnym czasie usunęła wpis, niewiele to pomogło, bo jego screen zdążył rozejść się po internecie. Pod presją opinii publicznej Disney zwolnił aktorkę.

Zwrot pieniędzy


Teraz usuwane są figurki jej postaci z serialu „Mandalorianin” osadzonego w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Według portalu The Wrap firma Hasbro, producent serii zabawek Mandalorian Black Series i The Vintage Collection, anuluje składane przez internet zamówienia figurek przedstawiających Carę Dune.

George Lucas fanem serialu „The Mandalorian”

Serial „The Mandalorian” to największy dotychczasowy hit niedostępnej wciąż w Polsce platformy streamingowej Disney+. Akcja tego osadzonego w...

zobacz więcej

Sprawa zrobiła się głośna, gdy jeden z internautów umieścił na Twitterze informację, że jego zamówienie zostało odrzucone (już po dokonaniu wpłaty). Zamiast figurki Cary Dune, otrzymał informację, że zwrot pieniędzy otrzyma niebawem, a operator „przeprasza za niedogodności i bardzo dziękuje za wyrozumiałość”. Po nim zaczęli zgłaszać się kolejni.

W sprzedaży podobno pozostają jeszcze figurki z kolekcji Vintage, jednak internauci skarżą się, że coraz trudniej je dostać. I faktycznie, przeglądając oferty sklepów internetowych, w prawie każdym odnajdujemy informację „brak w magazynie”.

Nic dziwnego, że ceny tych figurek na aukcjach internetowych wystrzeliły w kosmos (100-140 dolarów).

Sama Gina Carano ma się świetnie. W swoim wpisie na Instagramie „z głębi serca” podziękowała za „miłość”, jaką otrzymała po zwolnieniu. Zwłaszcza za miłość ze strony konserwatywnego portalu „Daily Wire”, w którym zaoferowano jej pomoc przy realizacji własnego filmu.

„Płakałam i moja modlitwa została wysłuchana” – napisała.

Nadzieja dla żyjących w strachu


Wysyłam bezpośrednie przesłanie nadziei wszystkim żyjącym w strachu przed atakiem totalitarnego tłumu. Dopiero zaczęłam używać swojego głosu, który jest teraz swobodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej i mam nadzieję, że zainspiruje innych do zrobienia tego samego. Nie mogą nas zniszczyć, jeśli im na to nie pozwolimy” – przekonywała.

Na Twitterze wyraziła się bardziej zwięźle: „To dopiero początek... witamy w rebelii”.

źródło:

Zobacz więcej