RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Królowa zachwycona informacją o drugim dziecku Harry'ego i Meghan

Dziecko będzie 10. lub 11. prawnukiem Elżbiety II (fot. Reuters)
Dziecko będzie 10. lub 11. prawnukiem Elżbiety II (fot. Reuters)

Brytyjska królowa Elżbieta II wraz z mężem, księciem Filipem, następca tronu książę Karol i cała rodzina królewska są zachwyceni wiadomością, że książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka – oświadczył Pałac Buckingham.

Książę Harry i księżna Meghan spodziewają się drugiego dziecka

Książe Harry i Meghan, księżna Sussex, spodziewają się drugiego dziecka – podają brytyjskie media. – Możemy potwierdzić, że Archie – pierwszy syn...

zobacz więcej

W niedzielę mieszkający obecnie w Kalifornii wnuk królowej i jego żona przekazali informację, że spodziewają się drugiego dziecka. Para opublikowała czarno-białe zdjęcie, na którym leżąca na trawie Meghan trzyma głowę na udzie Harry'ego, zaś prawą rękę na swoim brzuchu, wyraźnie wskazującym, że jest w ciąży. Jak poinformował ich rzecznik, obydwoje są „przeszczęśliwi”.

W listopadzie zeszłego roku Meghan w bardzo osobistym artykule opublikowanym na łamach dziennika „The New York Times" napisała o niewyobrażalnym bólu związanym z tym, że była w ciąży po raz drugi, ale w lipcu poroniła. „Trzymając w ramionach moje pierworodne dziecko, wiedziałam, że tracę drugie” – napisała.

Na początku zeszłego roku 36-letni Harry i 39-letnia Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie. Jak dawali później do zrozumienia, przyczyną tej decyzji było nadmierne ingerowanie brytyjskich tabloidów w ich życie. Od tamtej pory większość czasu spędzają w Kalifornii.

Kolejny prawnuk Elżbiety II

Rezygnacja z pełnienia obowiązków nie wpłynęła na miejsce Harry'ego i jego dzieci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola, jest na szóstym miejscu, Archie na siódmym, zaś dziecko jego i Meghan, gdy przyjdzie na świat, będzie na ósme.

Będzie ono 10. lub 11. prawnukiem Elżbiety II – w zależności od tego, czy urodzi się wcześniej, czy później niż trzecie dziecko Zary Tindall, córki księżniczki Anny, która w grudniu zeszłego roku ogłosiła, że wraz z mężem spodziewa się trzeciego dziecka. We wtorek urodził się dziewiąty prawnuk królowej – syn księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka.

Czytaj więcej: Ważna wiadomość dla Polaków mieszkających na Wyspach. Dotyczy wniosku o status osoby osiedlonej

źródło:

Zobacz więcej