RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Potężny atak zimy. Arktyczny mróz, spadnie do 40 cm śniegu

Atak zimy w Polsce. W najbliższych dniach a nawet tygodniach kilkanaście stopni mrozu będzie normą. IMGW wydało właśnie ostrzeżenia dotyczące silnego mrozu. Według prognoz temperatury spadną poniżej -20 stopni. Analityk Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podaje, że miejscami spadnie do 40 cm śniegu.

Siarczyste mrozy. Drastyczny spadek temperatury, tam będzie naprawdę zimno

zobacz więcej

Tęgi mróz w Polsce. Nawet -25 w nocy


IMGW poinformowało, że ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi mrozami zostały wydane dla kilku województw i obowiązywać będą do niedzielnego poranka.

Alerty dotyczą województw: śląskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, części zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Na obszarze tych województw Instytut prognozuje temperaturę minimalną nocami od –23 do –20 st. Temperatura maksymalna w dzień od około -12 st. do –9 st. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h, a 07.02 od 10 km/h do 20 km/h.

Z prognozy zagrożeń meteorologicznych wynika, że alerty dot. mrozu będą obowiązywały na terenie niemal całego kraju, a nocami termometry pokażą około -25 stopni.

40 cm śniegu


Analityk RCB Grzegorz Świszcz poinformował na Twitterze, że od niedzieli intensywnie sypnie śniegiem. „Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu do 40 cm/24h, w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, część mazowieckiego i wielkopolskiego 30 cm/24h, a w woj. lubuskim i łódzkim 15 cm/24h. Może dojść do awarii energetycznych” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej