RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ukraina. Prezydent zorganizował imprezę urodzinową mimo restrykcji

Wołodymyr Zełenski znalazł się w ogniu krytyki (fot. Wiki 4.0/Кабінет Міністрів України)
Wołodymyr Zełenski znalazł się w ogniu krytyki (fot. Wiki 4.0/Кабінет Міністрів України)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zorganizował imprezę z okazji swoich urodzin, na której bawiło się około 30 gości, podczas gdy przeciwepidemiczne restrykcje pozwalają na zgromadzenia z udziałem do 20 osób, przy zachowaniu między nimi odstępu 1,5 metra – ujawnili dziennikarze projektu Schemy.

Kilkuset niemieckich policjantów zaszczepionych na COVID-19 poza kolejnością

Z własnej inicjatywy i wbrew wytycznym planu szczepień władze powiatu Stendal w środkowych Niemczech przyznały 320 policjantom pierwszeństwo w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Prezydent obchodził 25 stycznia swoje 43. urodziny. Według dziennikarzy świętował je 29 stycznia w mieszkaniu w centrum Kijowa w gronie około 30 osób.

Jak twierdzi program Schemy, który jest wspólnym projektem Radia Swoboda i telewizji UA: Perszyj, wśród gości byli przedstawiciele władz i przyjaciele prezydenta z kabaretu telewizyjnego Studio Kwartał-95, którego Zełenski był gwiazdą przed objęciem prezydentury.

Program podkreśla, że zgodnie z obowiązującymi w związku z pandemią koronawirusa restrykcjami w masowych wydarzeniach nie może uczestniczyć więcej niż 20 osób i wszyscy powinni zachowywać 1,5-metrowe odstępy. Zarzucono też zebranym, że nie nosili maseczek ochronnych nawet wtedy, gdy po skończonej imprezie wsiadali do taksówki.

Zwrócono też uwagę, że mieszkanie, w którym odbyło się przyjęcie, jest własnością partnera biznesowego oligarchy Ihora Kołomojskiego i współwłaściciela wytwórni Kwartał-95 Timura Mindicza.

źródło:

Zobacz więcej