RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedzielski: Mamy zakontraktowanych blisko 100 mln dawek szczepionek [WIDEO]

Obecnie mamy zakontraktowanych blisko 100 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19; wystarczy na zaszczepienie około 58 mln osób – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister przypomniał, że w styczniu był dzień, gdy zaszczepiono ponad 120 tys. osób. – To bardzo wyraźnie pokazuje, że już na tym etapie, mamy wydolność miesięczną systemu na pewno powyżej 3,5 mln szczepień – powiedział

Dworczyk: Do końca marca do Polski trafi nieco ponad 6 mln dawek szczepionki

Według deklaracji dostawców szczepionki do końca marca do Polski miało trafić ponad 9 mln dawek szczepionki, a faktycznie otrzymamy nieco ponad 6...

zobacz więcej

– Na tę chwilę mamy zabezpieczenie na poziomie blisko 100 mln dawek. Ponieważ jedna z tych szczepionek – Jonhson&Jonhson jest jednodawkowa, to oznacza, że zakontraktowany potencjał wystarczy na wyszczepienie 58 mln ludzi. Co – jak widać – w pełni zabezpiecza populację – powiedział minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia podsumował w poniedziłek pierwszy miesiąc szczepień przeciw COVID-19.

– Mamy za sobą miesiąc bardzo intensywnej pracy związanej z realizacją Narodowego Programu Szczepień, jest kilka wniosków, którymi warto się podzielić – powiedział minister na konferencji w Warszawie.

Kiedy dalsze otwieranie gospodarki? Premier podał termin

Jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dotyczących epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania...

zobacz więcej

Przypomniał, że priorytetem było zorganizowanie systemu szczepień – m.in. punktów szczepień, zespołów szczepiennych i transportu.

Punktem wyjścia do budowania strategii było – jak wyjaśnił – to, by była możliwość szczepień w małych miejscowościach, lokalnych punktach opieki zdrowotnej. – Ten pierwszy miesiąc pokazuje wyraźnie, że udało się zbudować całą organizację systemu szczepień – przekonywał Niedzielski.

Minister przypomniał, że w styczniu był dzień, gdy zaszczepiono ponad 120 tys. osób. – To bardzo wyraźnie pokazuje, że już teraz na tym etapie, mamy wydolność miesięczną systemu na pewno powyżej 3,5 mln szczepień – powiedział minister. – Ograniczeniem jest liczba szczepionek – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej