RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przy Lotnisku Chopina będzie można zrobić szybki test na COVID-19

Badanie będą mogli zrobić wszyscy chętni (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)
Badanie będą mogli zrobić wszyscy chętni (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Od czwartku w hotelu przed strefą odlotów stołecznego Lotniska Chopina będzie można zrobić szybki test w kierunku COVID-19 – podały służby prasowe lotniska. Jak dodano dotyczy to przede wszystkim pasażerów lecących do Niderlandów, gdzie taki test jest wymagany.

„Festiwal fake newsów”. Niedzielski wyjaśnia kwestie zakupów szczepionek

Polska ma zakontraktowane do końca tego roku 85 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. Na antenie...

zobacz więcej

Rzecznik Lotniska Chopina Piotr Rudzki wyjaśnił, że punkt w którym będzie można zrobić test, otwarty będzie od czwartku od godz. 2 w nocy.

Wskazał, że punkt powstał przede wszystkim z powodu dodatkowych wymogów, jakie wprowadziły Niderlandy i dotyczyć będzie on głównie pasażerów tam lecących, choć badanie będą mogli zrobić wszyscy chętni.

„Okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego na minimum 4 godziny przed odlotem to wymóg, który został wprowadzony przez Królestwo Niderlandów. Na ten moment MOP będzie otwierany na 4h przed odlotem rejsów do Królestwa Niderlandów, a zamykany na 40 min przed ostatnim odlotem z Lotniska Chopina w danym dniu” – przekazały służby prasowe portu w komunikacie.

Przeczytaj też: Kolejny przypadek mutacji koronawirusa w Polsce. To nauczycielka

– Każdy będzie mógł przyjechać i zrobić sobie test, nie tylko pasażerowie. Punkt będzie otwarty przez większość dnia, a wynik otrzymamy w ciągu 20 minut – dodał rzecznik stołecznego portu.

Nowe restrykcje po 31 stycznia. Konferencja premiera

Szczegóły nowych zasad bezpieczeństwa i restrykcji związanych z epidemią koronawirusa przedstawi na konferencji prasowej w czwartek szef rządu...

zobacz więcej

Mobilny Punkt Pobrań (MOP) zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA będzie zlokalizowany w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem terminala Lotniska Chopina (strefa odlotów). Wejście do MOP znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu, na wprost terminala A.

Jak wyjaśniono, cena testu antygenowego w kierunku COVID-19 wynosi 200 zł. Zaświadczenie z wynikiem wydawane będzie jest w języku angielskim, a każdy pozytywny wynik będzie zgłaszany do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

źródło:

Zobacz więcej