RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad stuletni seniorzy zaszczepieni, wśród nich najstarszy Polak [WIDEO]

Najstarszy Polak został zaszczepiony przeciwko COVID-19 w jednej z przychodni w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Pan Stanisław w kwietniu skończy 111 lat. Szczepionkę przyjęło także dwoje innych stulatków. W szpitalu tymczasowym w Gdańsku zaszczepiono w środę 101-letnią panią Wandę, a w Trzebielinie w powiecie bytowskim zastrzyk otrzymał 100-letni pan Jan.

Jak umówić się na szczepienie? Nie tylko internet – są trzy sposoby [WIDEO]

25 stycznia w Polsce rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia. Na konferencji prasowej pełnomocnik rządu do spraw Narodowego...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

O zaszczepieniu 111-latka poinformowała na Twitterze prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. „Najstarszy Polak, mieszkaniec Świdnicy, zaszczepiony! (…) Nasz kochany Pan Stasiu, urodzony 14 kwietnia 1910” – napisała prezydent.

Stanisław Kowalski w 2014 r., mając 104 lat, przebiegł 100 m na stadionie lekkoatletycznym wrocławskiego AWF w 32,79 sekundy. Rekordu świata (29,83) w tej kategorii wiekowej nie udało mu się pobić, ale uzyskał najlepszy czas w Europie.

O zaszczepieniu stulatków poinformował w środę rzecznik pomorskiego oddziału NFZ Mariusz Szymański. „W centrum kultury w Trzebielinie w powiecie bytowskim zaszczepił się 100-letni pan Jan. Z kolei w szpitalu tymczasowym AmberExpo zaszczepiona została 101-letnia pani Wanda, mieszkanka grodu nad Motławą” – napisał Szymański na Twitterze.

Terminy szczepień. Infolinia oddzwoni, jeśli zabraknie wolnych miejsc

Z powodu zbyt małej liczby dawek szczepionki dostarczonej do Polski nie wszyscy chętni seniorzy będą mogli już teraz zarejestrować się na...

zobacz więcej

100-letni Jan Kruk z Cetynia był jedną z pierwszych osób zaszczepionych w mobilnym punkcie szczepień, który powstał w Gminnym Centrum Kultury w Trzebielinie. Dziennikarzom powiedział, że nie boi się szczepienia i zapewniał, że nikt nie musiał go do tego namawiać. Pan Jan urodził się w Dąbrówce Warszawskiej. Przeżył zsyłkę na Sybir. W 1943 roku wstąpił do l Polskiej Dywizji Piechoty. Brał udział w bitwie pod Lenino. W maju 1945 r. dotarł ze swoim pułkiem do Berlina. Do Cetynia przyjechał w lutym 1946 r. Przez ponad 30 lat był sołtysem tej wsi. Był też radnym powiatu miasteckiego.

W środę na rządowej stronie internetowej poinformowano, że w Polsce przeciw COVID-19 zaszczepiono 905,457 tys. osób. Od poniedziałku trwają szczepienia osób powyżej 70 lat.

źródło:
Zobacz więcej