RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienia na UMK w Toruniu. Wśród nich poseł Girzyński

Poseł miał prawo do szczepienia jako pracownik uczelni, nie jako polityk (fot. PAP/Mateusz Marek)
Poseł miał prawo do szczepienia jako pracownik uczelni, nie jako polityk (fot. PAP/Mateusz Marek)

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyjęli wczoraj szczepionkę na koronawirusa. Jak informuje lokalny portal wśród nich znalazł się poseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Girzyński. Polityk nie komentuje tych informacji.

Drugi z rzędu dobowy rekord szczepień w Polsce. Poprzednio było ich o ponad 50 tys. mniej

We wszystkich punktach w kraju we wtorek przeciw COVID-19 zaszczepiono blisko 119 tys. pacjentów – poinformował na Twitterze szef KPRM i...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rzecznik uczelni Marcin Czyżniewski wyjaśnił, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia pracownicy UMK mogą korzystać ze szczepień, które ruszyły od 25 stycznia w ramach I etapu.

– Nie wiem, czy profesor Zbigniew Girzyński już się zaszczepił. Mógł to zrobić, jeśli złożył odpowiednie dokumenty do administracji uczelni. Jest naszym pracownikiem, nikogo więc nie wypchnął z kolejki oczekujących – wyjaśnił Czyżniewski.

Sam poseł wyjaśnił, że „dopełnił formalności związanej z przekazaniem danych” do szczepienia po tym, jak rektor uczelni, prof. Andrzej Sokala zaproponował przystąpienie do szczepień wszystkim pracownikom.


-> Przeczytaj także: Podopieczny DPS zmarł dzień po szczepieniu. Ekspert: Na razie nie widać żadnego związku ze szczepionką 

źródło:
Zobacz więcej