RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drugi z rzędu dobowy rekord szczepień w Polsce. Poprzednio było ich o ponad 50 tys. mniej

Od poniedziałku trwają szczepienia seniorów 70+ (fot. REUTERS/Sergio Perez/File Photo)
Od poniedziałku trwają szczepienia seniorów 70+ (fot. REUTERS/Sergio Perez/File Photo)

We wszystkich punktach w kraju we wtorek przeciw COVID-19 zaszczepiono blisko 119 tys. pacjentów – poinformował na Twitterze szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. To drugi z rzędu dobowy rekord od początku szczepień w Polsce – dodał.

Unia apeluje i grozi – producentom szczepionek

Unia Europejska wzywa producentów szczepionek, by wywiązali się z wcześniejszych umów. Na świecie tymczasem szybko rośnie liczba nowych zakażeń, a...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od poniedziałku trwają szczepienia populacyjne, a osoby z grupy zero otrzymują drugą dawkę preparatu.

Z danych zamieszczonych we wtorek (z godz. 11.30) na rządowej stronie internetowej gov.pl. wynika, że w Polsce wykonano dotąd 776 987 szczepień przeciw COVID-19. Podano, że średnia dzienna liczba szczepień wynosi 67 743.

Narodowy Program Szczepień


We wtorek wieczorem szef KPRM poinformował na Twitterze, że padł rekord: „We wszystkich punktach w kraju we wtorek przeciw COVID-19 zaszczepiono 118,915 tys. pacjentów”. Michał Dworczyk napisał także, że rząd zamówił łącznie 85 milionów dawek szczepionki do końca roku.

„Starczy ich dla każdego, kto będzie chciał się zaszczepić. Tempo i liczba dostarczanych dawek są zależne wyłącznie od mechanizmu Komisji Europejskiej oraz wydolności producentów” – dodał. Zobacz także: Ułatwienia po przyjęciu drugiej dawki szczepionki

O poprzednim rekordzie informował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski – wówczas zaszczepiono 65 tys. osób. Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w naszym kraju 27 grudnia 2020 r. W pierwszej kolejności szczepiony jest m.in. personel medyczny i niemedyczny placówek leczniczych, a od 25 stycznia dołączyły do nich osoby powyżej 70. roku życia.

źródło:
Zobacz więcej