RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kierowca ciężarówki zginął po zderzeniu z pociągiem

Podróżnym i obsłudze pociągu nic się nie stało  (fot. arch.PAP)
Podróżnym i obsłudze pociągu nic się nie stało (fot. arch.PAP)

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu Chociszewa w woj. lubuskim samochód ciężarowy wjechał pod pociąg osobowy. W wypadku zginął kierowca ciężarówki. Podróżnym i obsłudze pociągu nic się nie stało – poinformował rzecznik lubuskich strażaków Dariusz Szymura.

„Przybyliśmy z łodzią ratunkową, na pomoc było za późno”. Śmierć pod lodem

W Celigowie w okolicach Rawy Mazowieckiej do stawu wpadł człowiek, pod którym załamał się lód. Mimo mobilizacji licznych zastępów straży pożarnej z...

zobacz więcej

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 7.40. Z niewiadomych przyczyn kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg relacji Zbąszynek-Gorzów Wlkp. – przekazał rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA Mirosław Siemieniec.

– Pociągiem jechało siedmioro pasażerów i dwie osoby obsługi. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Kierowca ciężarówki jechał sam. Przybyły lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej – powiedział Szymura.

Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu poinformowała, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe na drodze dojazdowej do jednej z firm. W wyniku uderzenia pociągu kabina ciężarówki została całkowicie zniszczona. Pod nadzorem prokuratora trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Jak dodał Siemieniec, przejazd był właściwie zabezpieczony i była zapewniona dobra widoczność, a znaki informowały o skrzyżowaniu kolejowo-drogowym i wymogu zachowania szczególnej ostrożności.

Ruch na linii Zbąszynek-Gorzów Wlkp. jest czasowo wstrzymany. Zostanie wznowiony po zakończeniu działań przez służby. Do tego czasu między Zbąszynkiem a Lutolem Suchym wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Podróżnym w pociągach oraz na stacjach na bieżąco przekazywane są komunikaty o aktualnej sytuacji na linii.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek na obwodnicy. Zderzyły się cztery pojazdy

źródło:

Zobacz więcej