RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bielan porównał Trzaskowskiego do Tuska. „Też nie może się z tym pogodzić”

Rafał Trzaskowski nie może pogodzić się z tym, że przegrał wybory prezydenckie, że musiał wrócić do formatu samorządowego i zajmować się kolejnymi awariami, a tych w Warszawie jest bardzo dużo – powiedział w programie „#Jedziemy” europoseł Porozumienia Adam Bielan.

Trzaskowski: TVP zrobiła ze mnie niskiego człowieka [WIDEO]

Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu stowarzyszeniu Oxford Union. Wiceszef PO oznajmił, że stał się ofiarą „propagandy” mediów publicznych i PiS....

zobacz więcej

Adam Bielan mówił, że „mamy generalnie problem z kilkoma prezydentami dużych miast, którzy najwyraźniej nie są do końca usatysfakcjonowani olbrzymią władzą, jaką mają”.

– Zarządzają rzeszami ludzi, spółek i przedsiębiorstw, mają olbrzymie budżety. Na tym powinni się skupić, ale to nie do końca zaspokaja ich ambicje. To widać w stolicy, gdzie prezydent ma zdecydowanie większe ego – ocenił polityk.

Zdaniem Bielana Trzaskowski podobnie jak Donald Tusk „nie może pogodzić się ze swoją przegraną w wyborach prezydenckich”. W ocenie polityka Porozumienia prezydent Warszawy „nie może się pogodzić, że musiał wrócić do samorządu, by zajmować się awariami, których jest w stolicy dużo”.

– W nocy była kolejna awaria, wiele domów był odciętych od ciepła. Tym powinien się zajmować Trzaskowski, współpracować z instytucjami; przede wszystkim z rządem, zabiegać o jak największe środki europejskie, a nie zajmować się wielką polityką. Nie po to warszawiacy go wybierali i nie za to mu płacą – stwierdził.

Odnosząc się do słów Trzaskowskiego o antysemityzmie mówił, że jego środowisko „oskarża naród polski, że wysysa antysemityzm z mlekiem matki”. – To pozwala w rozmaitych środowiskach poza granicami robić niezłą karierę, a to jest bardzo groźne dla naszego wizerunku. To obniża wpływy Polski i jest wykorzystywane przez naszych przeciwników. Również przez Rosjan w wojnie hybrydowej, w której są mistrzami – wskazał.

Na koniec zaznaczył, że takie słowa Trzaskowskiego „nie są bez konsekwencji” i – jego zdaniem – mają negatywny wpływ na wizerunek Polski.

źródło:
Zobacz więcej