RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uprowadzenie i seks z 14-letnim uczniem. Była nauczycielka skazana

Podstawą śledztwa łomżyńskiej prokuratury rejonowej było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (fot. Shutterstock/Stefano Ember)
Podstawą śledztwa łomżyńskiej prokuratury rejonowej było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (fot. Shutterstock/Stefano Ember)

Na pół roku więzienia i pół roku prac społecznych skazał w poniedziałek łomżyński sąd byłą nauczycielkę jednej ze szkół w gminie Zbójna (Podlaskie), oskarżoną o uprowadzenie - wbrew woli jego rodziców - i kilkukrotne obcowanie płciowe z 14-latkiem. Wyrok nie jest prawomocny.

Asia Argento oskarżyła słynnego reżysera o to, że wykorzystał ją seksualnie

„To pierwszy raz, gdy mówię o Cohenie. Wykorzystał mnie. Zrobił mi drinka z pigułką gwałtu, miał tego całą butelkę. Wtedy nie miałam pojęcia, co to...

zobacz więcej

35-latka dobrowolnie poddała się karze. Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Jerzy Leszczewski, prace społeczne mają być wykonywane w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Do tego sąd orzekł też wobec kobiety zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów do nieletniego i kontaktowania się z nim w jakikolwiek sposób przez 3 lata; orzekł też 7-letni zakaz wykonywania przez skazaną zawodu nauczyciela, ma też ona nieletniemu zapłacić 15 tys. zł tytułem nawiązki.

Kobiecie zarzucono dwa przestępstwa


Podstawą śledztwa łomżyńskiej prokuratury rejonowej było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, najprawdopodobniej złożyli je rodzice nastolatka. Aktem oskarżenia zakończyło się ono jesienią ub. roku.

Skandal w pizzerii, kucharz symulował seks z ciastem. Wkracza sanepid

Właściciel pizzerii z Murowanej Gośliny został wezwany do złożenia wyjaśnień w sanepidzie – poinformowała rzeczniczka poznańskiego sanepidu Cyryla...

zobacz więcej

„Oskarżonej zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim” – podawała wtedy prokuratura w komunikacie; nie było informacji, kiedy miał dojść do tych przestępstw. Prokuratura przyznała jedynie, że w tym czasie kobieta zatrudniona była jako nauczyciel w szkole podstawowej w miejscowości Kuzie (gmina Zbójna); obecnie już tam nie pracuje.

Wobec kobiety był wtedy czasowo stosowany tymczasowy areszt; według informacji PAP ze źródeł sądowych, stało się tak, bo nie stosowała się ona do tzw. wolnościowych środków zapobiegawczych, takich jak zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Według Kodeksu karnego, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

Czytaj także: Trudne dzieciństwo to gorsze zdrowie i życie 

źródło:

Zobacz więcej