RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przerażające nagranie: 5-latka maltretuje kota. Zachęcana przez opiekunkę

Nagranie z udziałem dziecka zobaczyła mieszkanka sąsiedniej gminy (fot. Shutterstock/Khamidulin Sergey)
Nagranie z udziałem dziecka zobaczyła mieszkanka sąsiedniej gminy (fot. Shutterstock/Khamidulin Sergey)

Do sieci trafiło przerażające nagranie, na którym widać, jak opiekunka namawia 5-letnie dziecko do maltretowania kota. „Nagranie jest tym bardziej szokujące, że sprawcą jest mała dziewczynka, a autorem osoba pełnoletnia, to 22-latka, niebędąca właścicielem kota” – powiedział Jarosław Kryszczuk, komendant Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Zastraszona kobieta próbowała zabić swoją 10-letnią córkę

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał w poniedziałek Małgorzatę G. na karę 7 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa swojej 10-letniej córki. Do...

zobacz więcej

Sytuacja miała miejsce w gminie Białopole (woj. lubelskie).

Nagranie z udziałem dziecka zobaczyła mieszkanka sąsiedniej gminy, która rozpoznała mieszkanie. Na filmie było widać, jak 5-letnia dziewczynka szarpie, podrzuca, siada i poddusza kota. Była przy tym dopingowana przez 22-letnią opiekunkę. Mieszkanka sąsiedniej gminy natychmiast poinformowała o tym Straż Ochrony Zwierząt. Inspektorzy w asyście policji udali się pod wskazany adres.

Rodzice 5-latki byli zaskoczeni wizytą policjantów. Z ich wyjaśnień wynikało, że dzieckiem opiekowała się 22-letnia kuzynka. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację. 


„Nie wiemy, czy to był pierwszy raz, gdy dziecko w tym domu tak potraktowało kota. W świetle niepodważalnych dowodów w postaci nagrania, nasi inspektorzy odebrali rodzinie kota” – powiedział Jarosław Kryszczuk. Właścicielka zrzekła się praw do kota.

Czytaj także: Zmuszali trzyletnią córkę do jedzenia przed kamerą. Ma ogromną nadwagę 

Sprawa będzie miała finał w sądzie


Zwierzę zostało zabrane do domu tymczasowego. Odwiedziło także klinikę, gdzie zostało przebadane. Z obserwacji inspektorów kotka odczuwa dyskomfort i ból w obrębie kręgosłupa – co może być efektem siadania dziecka. – Sprawcy znęcania się nad kotem powinni zostać surowo ukarani, o co będziemy walczyć – zaznacza komendant Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt.

Sprawa 5-latki trafi do sądu dla nieletnich – mówi kom. Ewa Czyż. Jednocześnie policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zachowana opiekunki dziewczynki.

Czytaj także: Kot globtroter. 19 dni płynął statkiem w kontenerze z cukierkami, dotarł z Odessy do Hajfy 

źródło:
Zobacz więcej