RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zmarła” na COVID-19. Rodzina zaskoczona, 85-latka wróciła do DPS

Seniorki chore na COVID-19 przebywały w tym samym pokoju (fot. PAP/EPA/Toni Albir)
Seniorki chore na COVID-19 przebywały w tym samym pokoju (fot. PAP/EPA/Toni Albir)

Rodzina 85-latki, która „zmarła” na COVID-19, dowiedziała się, że seniorka po chorobie wróciła jednak do domu opieki w Jove w Hiszpanii. To efekt pomyłki w nazwiskach dwóch kobiet przebywających razem w placówce pomocy społecznej – podał dziennik „La Voz de Galicia”. Rodziny oceniają sytuację jako „surrealistyczną”.

Rekord zakażeń w Hiszpanii. Rząd odmawia regionom prawa do lockdownu

Podczas ostatnich 24 godzin padł rekord dobowych infekcji koronawirusem – ponad 40 tys. Jednocześnie centrolewicowy gabinet odmówił wnioskującym o...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rogelia Blanco w sobotę, 10 dni od rzekomej śmierci, wróciła do domu opieki, w którym mieszka wraz z mężem. Wcześniej rodzina została poinformowana o pogrzebie, w którym nie mogła jednak uczestniczyć z powodu restrykcji epidemicznych. 

Doszło jednak do pomyłki. Zmarłą na COVID-19 była 90-letnia Concepción Arias. Obie kobiety były mieszkankami tego samego domu opieki San Bartolomeu i wraz z innymi zakażonymi na koronawirusa 29 grudnia zostały przewiezione do placówki w Ourense, gdzie współdzieliły pokój.

Krewni seniorek oceniają sytuację jako „surrealistyczną”. „Nie mogłem w to uwierzyć. Płakałem po śmierci mojej żony” – cytuje hiszpański dziennik męża Blanco. Do sytuacji odniósł się także brat zmarłej 90-latki. „Powiedzieli mi, że została wyleczona. Pojechałem, żeby ją zobaczyć a na wejściu powiedziano mi, że umarła 10 dni temu” – podał „La Voz de Galicia”.

źródło:
Zobacz więcej