RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kto liderem polskiej opozycji? Sondaż nie pozostawia złudzeń

Ranking liderów opozycji (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)
Ranking liderów opozycji (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

Kto jest liderem polskiej opozycji parlamentarnej? Z nowego sondażu wynika, że na podium znaleźli się dwaj politycy Platformy Obywatelskiej i Szymon Hołownia. Jednak większość badanych nie potrafiła wskazać żadnego nazwiska.

Nowy sondaż. Duże zaskoczenie na podium

Największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się premier Mateusz Morawiecki – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Na kolejnych miejscach rankingu...

zobacz więcej

Sondaż pracowni IBRiS przeprowadzono na zlecenie „Rzeczpospolitej”. W badaniu nie proponowano uczestnikom w pytaniach żadnych nazwisk.

Kto liderem opozycji?


Najwięcej osób wskazało szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budkę – 12,6 proc. Na drugim miejscu znalazł się wiceszef PO i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, uzyskując 9 proc. Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia : wskazało na niego 8 proc.

„Rz” podaje, że kolejne miejsce zajmują Donald Tusk – 4,5 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,1, Adrian Zandberg – 1,3, tak jak i Krzysztof Bosak. Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart uzyskała natomiast 0,4 proc., ale taki sam uzyskali Grzegorz Schetyna czy Małgorzata Kidawa-Błońska.

59,1 proc. ankietowanych nie potrafiło wskazać nazwiska lidera polskiej opozycji.

Sondaż przeprowadzono w dniach 22-23 stycznia metodą CATI.

źródło:
Zobacz więcej