RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia na kuligu. 15-latka nie żyje

Nastolatka walczyła o życie kilka dni (fot. POlicja)

Nie żyje 15-letnia dziewczynka, która uderzyła w drzewo podczas kuligu w Adamowie pod Elblągiem – poinformował oficer prasowy policji w Elblągu Jakub Sawicki.

„Bestia” znowu zaatakuje? Szykuje się gwałtowna zmiana pogody

Czy do Polski wróci osławiona, przerażająca „bestia ze wschodu” i przyniesie siarczyste mrozy zmieniając diametralnie pogodę? Meteorolodzy nie...

zobacz więcej

– Nastolatka zmarła w szpitalu. Odbędzie się sekcja zwłok, która pozwoli ustalić dokładnie przyczynę śmierci dziewczyny – poinformował Jakub Sawicki.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Adamowo w gminie Elbląg. 40-letni kierowca renault trafic ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, a na nich 6 osób, po dwie osoby na worku.

Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Obrażeń doznały dwie nastolatki. 15-latka z ciężkimi obrażeniami głowy trafiła do szpitala w Elblągu, gdzie przeszła operację. Jej 14-letnia koleżanka również trafiła do szpitala, miała złamaną rękę.

Kierowca, który prowadził auto ciągnące worki jest ojcem zmarłej 15-latki. Był trzeźwy. Policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy.

Sawicki dodał, że policja wyjaśnia przyczyny wypadku pod kątem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ze względu na stan psychiczny mężczyzny dotąd nie przedstawiono mu zarzutów. Wcześniej prokuratura informowała, że zarzuty kierowcy przedstawi w nadchodzącym tygodniu.

Za spowodowanie wypadku, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi od 6 miesięcy do 8 lat

Zobacz też: Wypadek pod Łosicami. Nie żyje dwoje dzieci.

źródło:
Zobacz więcej